JHMD znovu doplnily námitky podjatosti o spor akcionářů

Jindřichohradecké místní dráhy předkládají soudu mylnou informaci o tom, že “ již skončený spor u Krajského soudu v Ústí nad Labem, pobočka Liberec, mezi současnými akcionáři Dlužníka nebyl předmětem jakýchkoliv mediálních zpráv a nejednalo se tak o veřejně dostupnou informaci,“ tvrdí Jindřichohradecké místní dráhy ve svém soudním podání.

Informace o soudním sporu se bez bližších informací o aktérech sporu objevila na Občasníku již počátkem září 2022 (více zde). Soudní rozhodnutí o úpadku přišlo počátkem října 2022.

Domněnku dlužníka, že „některé informace v rámci Insolvenčního řízení nebyly z těchto veřejných zdrojů zjistitelné“ lze úspěšně rozporovat. Zjistit podrobnosti o soudním sporu není složité pro osoby s přístupem do soudních informačních systémů, o sporech akcionářů si cvrlikali i vrabci na střeše depa JHMD. Atmosféra v JHMD houstla od léta 2022.

Závěrem doplněného soudního jednání Jindřichohradecké místní dráhy deklarují zájem především na zachování provozu svého obchodního závodu, spravedlivém řešení své úpadkové situace a v této souvislosti zejména na řádném průběhu Insolvenčního řízení. Zcela jistě není podle JHMD zájmem dlužníka jakékoliv záležitosti v rámci Insolvenčního řízení přenášet do osobní roviny či vést v této souvislosti jakékoliv spory. To však neznamená, že by měl Dlužník rezignovat na jakoukoliv obranu a využití svých práv.

Zároveň je Dlužník přesvědčen, že neporušil žádnou svoji zákonnou povinnost, ba naopak učinil i nad rámec svých povinností veškerá opatření směřující k ochraně práv třetích osob. Z pohledu Dlužníka je přitom přinejmenším ústavně nekomfortní, že v jeho věci by měl rozhodovat soudce, který veřejně avizuje podnikání právních kroků vůči Dlužníkovi jakožto jednomu z účastníků řízení.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů