TOP09 slibovala krajské koalici ODS+STO stranickou lídryni, překvapivě zvolila muže

V krajských politických kruzích Vysočiny zavládlo překvapení a v ODS i hluboké rozčarování z volby krajského lídra TOP09. Měla jím být žena, alespoň podle zpráv a náznaků z okolí krajského výboru TOP09 Vysočina.

Překvapivě je ale lídrem TOP09 novoměstský ředitel školy Tomáš Augustýn i když ODS čekala na krajskou předsedkyni a poslankyni Martinu Ochodnickou.

Další jména pro padesáti člennou koaliční kandidátku vedenou dosavadním hejtmanem Vysočiny Vítězslavem Schrekem TOP09 zatím nedodala.

Dlouhodobě se očekával návrat poslankyně a krajské předsedkyně Martiny Ochodnické domů na Vysočinu v pozici krajské lídryně TOP09 Vysočina. V polovině listopadu se ale překvapivě stala novou tváří celostátního vedení TOP09 a návrat do krajské politiky Vysočiny poslankyně Ochodnická odkládá.

Ochodnická nečekaně zůstává v nejvyšších patrech politiky, coby nová členka celostátního vedení TOP09, krajskému lídrovi koalice ODS+STO na Vysočině Vítězslavu Schrekovi nezbývá nic jiného, než vysvětlit voličům nedostatek žen na společné krajské kandidátce. V první desítce Schrekovy kandidátky zastupuje něžné pohlaví jen havlíčkobrodská oblastní předsedkyně Veronika Vošická Buráňová.

TOP09 zbývá ještě zvolit jedno místo v první desítce společné kandidátky pro podzimní volby, ale i kdyby nakrásně zvolila zástupkyni něžného pohlaví, pak dvě ženy v první desítce krajské kandidátky je žalostně málo.

O stranickém lídrovi TOP09 Vysočina čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů