Iráčtí křesťané slaví Velikonoce až v květnu, do bytů se budou stěhovat v dubnu

kostelIráčtí křesťané se přizpůsobují zvykům a reáliím života v České republice. Týká se to i například velikonočních svátků. V Iráku se slaví Velikonoce jindy než v Česku – kolem 1. května. „Přesto se zúčastní vybraných akcí, jedna už proběhla minulou neděli v katolické farnosti v Jihlavě a další byla. velikonoční bohoslužba na Okrouhlíku tuto velikonoční neděli odpoledne,“ sdělil mluvčí Nadačního fondu Generace 21 Martin Frýdl.

S českými dobrovolníky se iráčtí dobrovolníci vypravili podívat do města a dobrovolníci ukázali Iráčanům naše velikonoční zvyky i pohoštění.

Čeština jde pomalu

Výuka češtiny probíhá dle plánu.  Iráčané zvládají zatím vybrané základní fráze a jednoduché věty a jsou schopni občas porozumět, o čem je řeč. „Jako je tomu se vším, někteří jsou více talentovaní a jiní méně,“ řekl mluvčí Frýdl.

Lektorky s nimi probírají i drobnosti života na Vysočině. , taktéž je učí i všichni dobrovolníci na samotných denních situacích, např. při nakupování v obchodě. „Stále je to teprve pár týdnů od chvíle, kdy se začali učit, musíme být trpěliví,“ dodal Frýdl.

Podle posledních informací by Iráčané měli Okrouhlík opustit v první polovině dubna a přestěhovat se do bytů v Jihlavě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů