VÍME PRVNÍ: Stratégem krajské kampaně Pirátů na Vysočině muž, který předpověděl údajnou smrt prezidenta Zemana

Piráti na Vysočině už vybrali stratéga své volební kampaně, který by měl do konce února představit předvolební kampaň. Podle informací Občasníku byl vybrán Svatopluk Bartík, který pomáhal založit brněnské recesistické hnutí Žít Brno. Na webu Pirátů má Bártík vlastní medailonek.

Před prezidentskými volbami v listopadu 2017, uvedl Svatopluk Bártík na sociální síti Facebook, že dle jeho nejmenovaného zdroje má prezident Miloš Zeman rakovinu, metastáze na více místech. Dále uvedl, že svou diagnózu zná již několik týdnů, přičemž odmítl léčbu, upřesnil, že prognóza je tři až sedm měsíců. Také napsal, že informace sdílí s ohledem na veřejný zájem.

Dotyčná zpráva Svatopluka Bartíka na sociální síti X:

Na prostořekého Bartíka bylo následně podáno trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy, též i civilní žaloba na ochranu osobnosti. Rovněž tak i návrh na předběžné opatření soudu, aby Svatopluk Bartík informace stáhl a dále je nerozšiřoval. V prosinci 2018 policie dospěla k názoru, že se Bartík trestného činu nedopustil, a trestní oznámení odložila.

V civilním sporu rozhodoval Městský soud v Brně a rozhodl, že Bartík se má omluvit a zaplatit čtvrt milionu korun.

Bártík se věnuje se věnuji politickému, legislativnímu či mediálnímu lobbingu a public affairs. Veřejným činitelům, převážně těm komunálním předává dlouholeté politické, organizační i komunikační znalosti a zkušenosti. Nyní bude volebním stratégem a pravděpodobně koučem krajské kampaně Pirátů na Vysočině pro podzimní volby 2024. Informaci o angažování Bártíka potvrdila volební lídryně Pirátů a současná vicehejtmanka Hana Hajnová.

O shromažďování milionu korun na pirátskou kampaň čtěte více přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů