(VIDEO) Lídryně jihlavské ČSSD nezveřejňuje výsledky hospodaření pod záštitou hejtmana

rubišarova-medovaKulaté stoly Vysočiny jsou příkladem souběhu stranického byznysu ČSSD a soukromého podnikání poslanecké asistentky hejtmana Vysočiny Marie Rubišarové-Medové v její firmě Authoria.

„Společnost AUTHORIA s. r. o. se rozhodla v zájmu vyšší informovanosti a autentičnosti poskytovaných informací, pořádat diskusní fóra „Kulaté stoly Vysočiny“. Podstatou tohoto projektu by měla být veřejná diskuse významných osobností, čelních politiků státu a kraje s podnikateli, představiteli soukromého i veřejného sektoru. Moderovaná diskuse probíhají v příjemné atmosféře u společenské večeře,“ stojí na webových stránkách firmy Authoria.

Za možnost strávit večer příjemnou diskusí s vybraným politikem platili podnikatelé nemalé příspěvky firmě Authoria, kde je Marie Rubišarová-Medová jednatelkou.

Firma Authoria sídlí přímo v prostorách jihlavského „Lidového domu“ na Vrchlického ulici. Výsledky svého hospodaření firma opakovaně nezveřejňuje.

Nezveřejňování výsledků hospodaření může zakládat i podstatu trestného činu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění , kterého se dopustí ten, „kdo jiného ohrozí nebo omezí na právech tím, že bez zbytečného odkladu … neuloží listinu do sbírky listin, ač je k tomu podle zákona nebo smlouvy povinen.“ Za takové porušení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky nebo zákaz činnosti.

Lídryni jihlavské ČSSD Marii Rubišarové pomáhá záštita hejtmana Běhounka získávat kontakty a mocenský mezi vysočinskými podnikateli.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů