Olešná zaspala přípravy rekonstrukce kanalizace, Kraj Vysočina opraví silnici samostatně

Obec Olešná nesplnila požadavek Kraje Vysočina na sdělení stanoviska formou usnesení zastupitelstva obce do 20.4.2016 . Kraj Vysočina se rozhodl opravit krajskou silnici zvanou šoféry „tankodrom Olešná“ samostatně, investiční akci nebude odkládat na rok 2017.

“ Zastupitelstvo Olešné se údajně nesešlo, jeho poslední stanovisko nemáme. Průtah musíme udělat, jinak mi za ten tankodrom někdo rozbije hlavu.  Takto nadstandardně jsme se nevěnovali žádné jiné investiční akci. Na smlouvu jsou potřeba dva partneři a my druhého partnera nemáme, “ prohlásil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Po dokončení rekonstrukce krajské silnice nemůže obec Olešná deset let „sáhnout“ na opravenou silnici při rekonstrukci obecní kanalizace.

„V tuto chvíli už obci Olešná více pomoci nemůžeme, snažili jsme jim pomoci maximálně. Olešná Kraji Vysočina nic nepředkládala ani nenavrhovala. Vždy se jako zastupitelé sešli, bohužel žádný zásadní závěr pro jednání nepřinesli. Poslední zastupitelstvo Olešné bylo údajně neusnášeníschopné,“ dodal hejtman Běhounek.

Poslední jednání mezi Olešnou a Krajem Vysočina bylo v polovině dubna.

Obec Olešná na něm přiznala nepřipravenost ke společné stavební akci s Krajem Vysočina. Pro opravu silničního tělesa krajské komunikace v Olešné bylo potřeba dokončení opravy obecní kanalizace do konce července 2016, což není reálné. Na rekonstrukci kanalizace, která částečně zasahuje do krajské silnice není obec vůbec připravena. V průběhu přípravy projekčních prací bylo zjištěno, že se kanalizace nevejde pod obecní chodník podél krajské silnice.

Podle dokumentu z konce roku 2014 obec Olešná předstírala vypracování dotační žádosti a její předložení Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Podle vyjádření SFDI tuto žádost o dotaci nikdy Olešná nepodala, proto dotaci ani nemohla získat (více zde).

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů