Jihlava tvoří miliónové dohody se sousedy z Tyršovy ulice

První květnový týden bude v Jihlavě ve znamení podpisu právní dohody primátora města a sousedů z Tyršovy ulice. Po podpisu dohody se pak sejde mimořádné zastupitelstvo ke schválení závazků vyplývajících z dohody primátora Petra Ryšky (ODS).

Jednotlivé domy zastoupené Společenstvími vlastníků jednotek by měli dostat milionové náhrady jako příspěvek do fondu oprav.

„Do původní dohody, kterou jsme měli již od poloviny dubna připravenou, jsme doplnili body ze středečního večerního jednání. Pan Homolka tyto body zapracoval a doplnil o další. Toto nám bylo zasláno v pátek odpoledne,“ uvedl radní David Beke.

Během víkendu na dohodě pracuje městský pravník Jihlavy a je do ní potřeba zapracovat i nějaké upřesňující informace od zhotovitele, který by nám jeměl zaslat.

“ My jsme ještě v dohodě našli některé chybějící body. Věřím, že toto dnes nebo zítra dopoledne odladíme a pošleme zpět, věřím, k finální kontrole a odsouhlasení. Mimo jiné také řešíme, zda je oprávněn tuto první dohodu podepsat jen pan primátor, druhou část musí určitě schválit zastupitelstvo. Věřím, že podpis primátora bude pro neprodlené stažení námitek stěžovatelů dostatečný. Každý den je důležitý,“ uvedl radní David Beke.


Další postup hodně záleží na důvěře sousedů v dohodu s městem, podepsanou primátorem. Existuje i možnost, že sousedé budou chtít nejdříve městské peníze na účty Společenství vlastníků jednotek.

Rychlost jednání sousedů je pro Statutární město Jihlava přímo klíčová, stojí na něm podpis smlouvy s investorem a předání staveniště.

Samotná milionová dohoda padesáti tisícového města s dvacítkou majitelů bytů zastoupenými Společenstvím vlastníků jednotek v čele s právníkem Homolkou budí rozčilení u celé řady obyvatel města. Mluví se o „výpalném“, kdy sousedé najali právníka a vytěžili městské peníze ze starostí města. Pocity „výpalného“ ale primátor Ryška razantně odmítl na mimořádné tiskové konferenci, podle právníka Homolky zase sousedé necítili arogantní přístup města ke svým požadavkům.

“ Omílaní myšlenek o výpalném jen vzbuzuje u lidí vášně, ale co se dá hold dělat. Uvidíme co z Magistrátu pošlou, mám tam taky připomínky od klientů,“ uvedl právník Homolka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů