Jemnici chyběl hlas starosty Slabého ke schválení rozpočtu

Listopadové jednání zastupitelstva města Jemnice schvalovalo i rozpočet města. A překvapivě rozpočet nebyl schválen. Chyběl hlas starosty Jemnice Miloně Slabého. Starosta Slabý byl ve stavu nemocných, jeho účast byla přesto očekávána. Navržený śchodek rozpočtu byl pokrytý sto milionovým úvěrem.

Opozice ústy šéfa Finančního výboru Pavla Nevrkly jen stručně konstatovala „takhle ne“ a postavila se proti navrženému rozpočtu.

Schváleno bylo rozpočtové provizorium. Bude zajímavé sledovat, jak se postaví starosta města Miloň Slabý k dalšímu postupu při schvalování rozpočtu města. Starosta Slabý může zkusit protlačit rozpočet politickou silou koalice, což znamená jednotu koalice při schvalování rozpočtu.

Mým snem je oprava zámeckého pivovaru, říká starosta Jemnice Miloň Slabý -  Starostové a nezávislí

Starosta Slabý je ostře proti podpoře záměrů zemědělce Koláře městem Jemnice. Jeho hlas proti zemědělským velkochovům chyběl, zastupitelstvo jednohlasně podpořilo objednávku změn územního plánu. Jistou roli sehrál i styl agitace aktivistů ze spolku „Za dobrý život na Jemnicku“, kteří se snažili zmařit Kolářovy záměry vlastními protinávrhy. Zastupitelstvo schválilo i usnesení ve kterém se celé zastupitelstvo ostře vymezilo vůči aktivistům.

Pozice starosty Miloně Slabého v čele uskupení Sdružení nezávislých kandidátů slábne. Po Jemnici se mluví o očekávaném přestupu starosty Slabého do čela nového politického uskupení, které se pokusí proniknout do zastupitelstva. Ostatně něco podobného starosta Slabý předvedl už při minulých komunálních volbách, kdy přestoupil ze spolku „Mladí za rozvoj Jemnice“ do Sdružení nezávislých kandidátům, kde se stal lídrem.

Při absenci starosty Slabého naplno vynikly schopnosti místostarosty Jemnice Zdeňka Hoška. Hošek zvládl na výbornou řízení jednání zastupitelstva s očekávaným bouřlivým průběhem. Hošek se nebál odebrat slovo mluvčímu aktivistů Karlu Stoberovi, když nemluvil přímo k věci projednávanému bodu zastupitelstva.

¨Neúčast na jednání zastupitelstva tak může pro starostu Slabého předznamenávat ztrátu politických pozic v čele města. Odsunutí projednávání rozpočtu města Jemnice až na jaro dává starostovi Slabému šanci prosadit svou verzi rozpočtu silou jednoty koalice nebo naopak upravit rozpočet podle představ opozice a jednotu koalice vyztužit podporou opozice.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů