(VIDEO) Kraj Vysočina nezmění vztahy s úzkokolejkou ani po zastavení provozu

Ani zastavení vlakového provozu na úzkokolejné dráze Jindřichohradeckých místních drah není pro Kraj Vysočině důvodem pro změnu platné smlouvy o zajištění dopravní obslužnosti. Současná smlouva má platit ještě čtyřiadvacet měsíců. Zaměstnanci úzkokolejky nedostali srpnové výplaty, bankovní účty společnosti jsou obstaveny.

Může jít o obrázek train a railroad

Ředitel Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek poukázal na nižší cenu za vlakokilometr za jízdu po Vysočině, proti Jihočeskému kraji (více zde). Hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek to odmítl stejně jako možnost dalších jednání s ředitelem úzkokolejky Borisem Čajánkem. Hejtman poukázal na jarní trestní oznámení učiněné na Kraj Vysočina.

Počátkem října se vlakový provoz zcela zastavil, úzkokolejná dráha nemá potřebná bezpečnostní povolení. Na poslední cestu dostal vlak smuteční věnec a parte (více zde¨). O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. O problémech s dodávkou elektřiny čtěte více přímo zde. O pochybnostech soudu o poctivých záměrech JHMD čtěte přímo zde.
Úpadek úzkokolejky řídí insolvenční správkyně se zvláštním povolením (více přímo zde), o výpovědi krajské objednávky veřejné dopravy čtěte více přímo zde .

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů