VÍME PRVNÍ: Výpověď ? Kraj Vysočina změní vztah s úzkokolejkou

Radní Kraje Vysočina dostanou na stůl materiál v neveřejném režimu, ve kterém budou rozhodovat o změně smluvního vztahu s dopravcem. I když jsou veškeré bližší informace v neveřejném režimu, smluvním partnerem Vysočiny je insolvenční správkyně Jindřichohradeckých místních drah.

Je pravděpodobné úplné odstřižení zkrachovalé společnosti od finančních prostředků na provozování dopravní obslužnosti.

Může jít o obrázek train , railroad a text that says 'ČSD -I 2068'

Kraj Vysočina se tak velmi pravděpodobně chystá následovat Jihočeský kraj, který úpravu smluvních vztahů pojal jako výpověď a náhradní autobusovou dopravu zajistil vlastními silami

Dopravní obslužnost mezi Jindřichovým Hradcem a Kamenicí nad Lipou zajistí společnost ČSAD Autobusy. Náklady sice vzrostou o deset milionů korun ročně, ovšem výpovědí smlouvy o dopravním společnosti Jindřichohradeckých místních drah dojde k úspoře třiceti milionů korun ročně.

Oba kraje tak postupují vůči úzkolejce viditelně ve shodě, když nastala právní skutečnost, od které se odvíjí vznik práva smlouvu o dopravní obslužnosti vypovědět.

Budoucnost úzkokolejné dráhy tak závisí na schopnosti získat platné bezpečnostní osvědčení pro provoz dráhy a železničních vozidel. U obou osvědčení trvá jejich vystavení v řádu měsíců. Jindřichohradecké místní dráhy o jejich vystavení požádaly teprve na podzim, jejich vydání v letošním roce je málo pravděpodobné.

V listopadu 2022 bude úzkokolejná dráha slavit sto pětadvacet let zahájení provozu. Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo 31. října 1897, pravidelný provoz byl zahájen 1. listopadu téhož roku. Dopravu zajišťovaly státní dráhy na účet vlastníka, společnosti Localbahn Neuhaus – Neubistritz, denně zde jezdily dva páry smíšených vlaků.

O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde , o nasazení náhradní dopravy více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. Vyjádření hejtmana Vysočina po zastavení provozu je přímo zde. Insolveční soud zamítl navrženou reorganizaci, když pochyboval o poctivém záměru (více zde).Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů