Ocenění in memoriam pro Radka Vovsíka

Radek Vovsík náhle zemřel počátkem ledna 2021 plný elánu a plánů do dalšího života. Do místní politiky krajského města Jihlavy se Radek Vovsík zapsal především houževnatou vůlí prosadit své názory a myšlenky ve prospěch města Jihlavy. Přezdívka „Buldozer“ Radka Vovsíka plně vystihovala. Právě houževnatá schopnost „válcovat“ svými názory místní politiku byla obrovskou předností Radka Vovsíka.

Vovsík se stal jednou z výrazných tváří místní politiky na konci devadesátých let. Znali ho jeho příznivci i odpůrci. Znali ho všichni. Zanechal výraznou společenskou stopu, jak řekl hejtman Schrek (více zde).

Brzy přijde čas pro úvahy o ocenění přínosu Radka Vovsíka pro krajskou metropoli Vysočiny. Může jít o Cenu města Jihlavy, čestné občanství města nebo například pojmenování některé z nových ulic.

Radek Vovsík si ocenění za celoživotní dílo bezesporu zaslouží. Působil ve vedení města Jihlavy a zasloužil se o rozvoj města Jihlavy.

Čas pro úvahu o formě ocenění celoživotního díla Radka Vovsíka přichází. O formě ocenění by rozhodovali zastupitelé města Jihlavy na základě předloženého návrhu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů