VÍME PRVNÍ: Úzkokolejka nasadí náhradní dopravu, vlaky vyjet nesmí

Jindřichohradecké místní dráhy nasadí od října náhradní autobusovou dopravu na obě ramena úzkokolejné dráhy z Jindřichova Hradce do jihočeské Nové Bystřice i do Obrataně na Vysočině. Informaci potvrdil ředitel Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek.

Může jít o obrázek train , railroad a text that says 'ČSD -I 2068'

Podle Čajánka jsou za zastavením vlakové dopravy neuhrazený poplatek za použití vlakové cesty od Kraje Vysočina.

Jindřichohradeckým místním drahám hrozí úpadek, zaměstnanci nedostali v termínu výplaty. Současně úzkokolejce propadly bezpečnostní certifikáty na použití železničních kolejí i vozidel pro veřejnou dopravu. Vystavení nových bezpečnostních certifikátů pro veřejnou dopravu na úzkokolejce trvá státním úředníkům na Drážním úřadě obvykle půl roku od podání žádosti. A žádost zatím Drážní úřad nemá.

Čeká se na rozhodnutí Krajského soudu v Českých Budějovicích o návrhu na povolení reorganizace. Jindřichohradecké místní dráhy by se rozdělily na infrastrukturu, kolejová vozidla a obchodní činnost.

„Není to dobrá situace, sleduji to. Našich občanů se to příliš nedotkne, do sousedních Černovic se jezdí hlavě auty a autobusy,“ řekl starosta Obrataně Aleš Komárek.

„Pro nás je úzkokolejka turistická atrakce. Z pohledu obyvatel se pro dopravu do zaměstnání používají autobusy,“ zmínil místostarosta Nové Bystřice Vlastimil Hanuš.

O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde , o nasazení náhradní dopravy více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. Vyjádření hejtmana Vysočina po zastavení provozu je přímo zde. Insolveční soud zamítl navrženou reorganizaci, když pochyboval o poctivém záměru (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů