Zadlužené úzkokolejce hrozí vlna odchodu zaměstnanců

Zatímco příznivci úzkolejky vyjeli na poslední jízdu po úzkokolejce z Jindřichova Hradce do Obrataně na Vysočině, právníci provozovatele úzkorozchodné dráhy se tváří, jako kdyby dopravní firma normálně fungovala. Jen vlaky nahradily autobusy při zajištění objednané dopravní obslužnosti Jihočeského kraje a Kraje Vysočina.

“ Od pondělí 03.10.2022 i nadále zajištěna přeprava osob a dopravní obslužnost ve standardním rozsahu, a to prostřednictvím náhradní autobusové dopravy. Provoz Dlužníkova podniku tak i nadále nepřetržitě pokračuje,“ sdělil právník provozovatele úzkokolejky krajskému soudu.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Prvního listopadu roku 1897 byl zahájen provoz na „Bystřičce“, což je trať z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Pro zaměstnance úzkokolejky to bude ale dosti neradostná oslava.

Z důvodu blokace finančních prostředků Jindřichohradeckých místních drah rovněž dosud nedošlo k výplatě mezd jeho zaměstnanců v řádném termínu, přičemž k počátku října dni byly tyto výplaty opožděny již o patnáct dní oproti standardnímu výplatnímu termínu. S ohledem na to, že pro některé zaměstnance je příjem ze zaměstnání u Jindřichohradeckých místních drah zcela zásadní, hrozí následkem nedodržení výplatního termínu vlna výpovědí klíčových zaměstnanců.

Bez zajištění personálního zázemí by pak další udržení provozu úzkokolejky bylo téměř nemožné. O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde. Vyjádření hejtmana Vysočina po zastavení provozu je přímo zde. O pochybnostech soudu o poctivých záměrech JHMD čtěte přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů