Hokejová petice protestuje proti zákazu hlučných nástrojů na zimním stadionu

fb

V hokejovém prostředí Pelhřimova se zrodila petice proti novému návštěvnímu řádu místního zimního stadionu. „Trnem v oku jsou nám především zákazy používání hlučných nástrojů, zákaz používání tyčí pro vlajky či transparenty či zákaz jakýmkoliv způsobem pořizovat prostřednictvím moderních technologií zvukové či obrazové záznamy jak v prostoru tribuny ZS, tak z průběhu akce bez výslovně uděleného souhlasu provozovatele nebo pořadatele akce. I s dalšími body tohoto návštěvního řádu by se dalo polemizovat, ale toto jsou pro nás stěžejní kolizní body onoho návštěvního řádu,“ stojí v petici fanoušků.

Hokejový klub Ledních medvědů má zájem jednat s pelhřimovskou radnicí o řešení situace. „Klidně každý den, jestli bude potřeba,“ říká generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera. Klub nechce přijít o podporu svých fanoušků, kteří klub podporují bubny na domácích utkáních, proto je připraven odehrát domácí mistrovská utkání v nedalekém Humpolci.

Stížnosti na používání hlučných nástrojů při fandění na hokejových zápasech nikdy v minulosti nebyly. Hokejový stadion stojí ve sportovním areálu, v bezprostředním okolí není obytná zástavba.

Schválený návštěvní řád platí od 1.9. 2015,  používání hlučných nástrojů zakazuje bod 1m) v kapitole VI. Provozní řád schválila ředitelka Technických služeb Pavla Licehammerová.  K nahlédnutí je na webových stránkách Technických služeb města Pelhřimova.

Nezkrácená vyjádření pelhřimovských politiků pro Občasník:

„Technické služby města Pelhřimova nově provozují zimní stadion. Aby předešly nejasnostem, vytvořili nový návštěvní řád. Podobný řád mají i školy provozované městem, kde se také nikdo nezastavuje třeba nad formulací „Žák chodí do školy vhodně a čistě upraven a oblečen.“ (bod 6 školního řádu ZŠ Na Pražské Pelhřimov). Jako radnice jsme nakloněni jednání o konečné podobě řádu stadionu, abychom dospěli ke kompromisu. Včera (úterý 18.srpna) jsme takto s hokejisty začali jednat, ale než jednání skončila, objevila se petice. Její načasování proto nemohu vnímat jinak než jako nedostatek vůle k dokončení jednání,“ vysvětluje místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL), který má na pelhřimovské radnici v kompetenci sport.

„Domnívám se, že se takováto reakce občanů a fanoušků dala očekávat. Petice je naštěstí pouze mírným protestem proti obsahu a způsobu, kterým byl tento řád vyhlášen. Je to stylem o nás – bez nás, bez schválení městským zastupitelstvem a bez možnosti připomínek těch, kterým má zimní stadion sloužit.
Tuto petici jsem podpořila svým podpisem.“

Bohumila Kobrlová, předsedkyně ANO Pelhřimov

„Jak vidno, zase jde o mylné informace, či polopravdy, které „někdo“ úmyslně podává a jitří vztahy mezi Městem, příznivci a rodiči hokejistů a TS Pelhřimov. Prvně musím upozornit, že návštěvní řád si hokejový klub může přizpůsobit dle svého uvážení a jeho pořadatelská služba je pak plně odpovědna za dění na ZS. Současný Návštěvní řád je obecný a vyplývá z doporučení sportovních svazů ČR a je koncipovaný na veškeré akce, které budou na ZS. Místo toho, aby HC vznesli normální námitky a byly jim některé věci vysvětleny, raději se obrací na veřejnost se zavádějícími informacemi. Např. o trumpetách a bubnech není zmínka, to jen „někdo“ odvozuje a nikdo nechce, aby se diváci chovali jako v kostele. Je dán zákaz vuvuzel. Focení a natáčení rovněž není zakázáno, pouze tato činnost podléhá některým zákonům a předpisům, kdy pořizovatel je opět plně odpovědný za použití těchto záznamů.
Zkrátka veškeré věci mají svoje vysvětlení a nic se nemění na dosavadních podmínkách návštěv na sportovních utkáních. Včera jsme některé záležitosti probírali s HC Lední Medvědy a v případě dalších nejasností je na nás všech, aby byly odstraněny. Čím dál víc ve mě veškeré počínání HC budí dojem, že se hledá záminka.“

Ladislav Med (ODS), místostarosta Pelhřimova

„Petici jsem podepsal a učiní tak jistě i další opoziční zastupitelé.Ten, kdo připravoval tento návštěvní řád buď nikdy nebyl na žádném sportovním utkání, kde se fandí a nebo měl úpal. Chápu, že vuvuzely jsou v uzavřené m prostoru nepříjemné, ale napsat provozní řád tak široce, aby se do postihu mohly vejít vlastně všechny projevy fanoušků už mi přijde jako záměr. Navíc ten provozní řád v některých bodech zcela nerespektuje zákony ČR! Např. pořizování záznamů pro novináře na veřejné akci garantuje několik právních norem ČR. Vedení radnice by mělo už konečně říct, proč tak systematicky šikanuje hokejisty a jejich fanoušky. Informace, které zazněly jako zdůvodnění výpovědi zimního stadionu se dnes ukazují jako přinejmenším polovičaté. Nikdo nevysvětlil, proč v prvním návrhu šla do rady i výpověď ze Sportohotelu a pak se najednou jednalo „už jen“ o výpovědi ze stadionu. To je přinejmenším prapodivné.“
Pavel Hájek, Změna pro Pelhřimov (opozice v zastupitelstvu)
„Problém návštěvního řádu se podle mě vyřeší jedině jednáním a vyjasněním si některých formulací mezi TSmPe a hokejovým klubem.Autoři a signatáři petice jsou beztak lidé převážně z hokejového klubu a jeho okolí. Proto je forma  petice podle mého názoru pro tento problém  nepřípadná. Jako příklad k vyjasnění a zřejmě zralý ke zpřesnění uvedu jeden z uvedených bodů:Ve formulaci ohledně hlučných nástrojům byly jmenovány pouze vuvuzely, což je v našich krajích, zejména na hokeji, spíše exotická záležitost. Je tedy opravdu jisté, že hlučnými nástroji jsou míněny také bubny, trubky či houkačky?“

Jan Matějů, předseda KDU-ČSL Pelhřimov

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů