Nákladové nádraží Pávov poslouží vysokorychlostní železnici i místním firmám

Jednání o vysokorychlostní železnici se posunula blíže k dohodě o využití bývalého nákladového nádraží Jihlava-Pávov pro účely dálkové železniční dopravy i pro nákladní nádraží průmyslového areálu.

Vysokorychlostní trať – Wikipedie

Správa železnic průběžně projednává návrh VRT v jednotlivých lokalitách. „V uplynulých týdnech proběhla jednání také v Jihlavě, kde byl dohodnutý rámec konfigurace tratí v prostoru Pávova a budoucího terminálu Jihlava VRT. Ten bude dále projekčně prověřen.Diskutují se také možnosti napojení terminálu na okolí uliční síť. Zvažované řešení bere v potaz také zajištění potřeb nákladní dopravy do závodů jako je Kronospan,“ uvedla mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová.

Zájem o lokalitu překladiště Pávov potvrdila i firma Kronospan. “ Kronospan má zájem se tohoto projektu zúčastnit. Pokud by nám město prodalo pozemky, jsme připraveni investovat do železničního terminálu,“ uvedla mluvčí Kronospanu Silvie Soukalová.

Drážní vlečka Pávov se zhruba dvěma kilometry kolejí je z roku 1976 a sloužila především pro průmyslovou nakládku zboží. Odtud její místní označení nákladní nádraží Pávov. Je umístěno na severním okraji Jihlavy s propojením na železniční trať Havlíčkův Brod – Jihlava.

Vedle Kronospanu by prostor nákladového nádraží Pávov rádi využívali i těžaři kamene ze společnosti Českomoravský štěrk. „Veškerý kámen vytěžený v lomu Kosov bychom expedovali pomocí vlakové dopravy. Část kameniva by byla dopravováno vlakem až na místo konečné spotřeby tj. pro účely budování železničních tratí. Zbylá část kameniva by byla překládána z vlaku na nákladní automobily na překladišti v Pávově a dopravována k místním zákazníkům, které není možné zásobovat po železnici.“  uvedl Tomáš Bína, zástupce společnosti Českomoravský štěrk, a.s.

“ Dostat logistiku vytěženého kamene lomu Kosov do lokality překladiště v Pávově je prioritou města, ke která jednotlivé kroky směřujeme. V lokalitě překladiště Pávov je více záměrů a kroky směřují ke vzájemné koordinaci aktivit v lokalitě,“vysvětlil radní David Beke.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů