Mezi pojišťovnami a odtahovkami hrozí obchodní válka

Boj o blaho motoristy v nouzi začíná.

První výstřel obchodní války padl ze strany asistenčních služeb pojišťoven v podobě nového smluvního ceníku. Nový smluvní ceník by měly podepisovat jednotlivé odtahové společnosti, které budou vyjíždět na pomoc motoristovi v nouzi.

Některé odtahové služby už pojišťovny upozornily na nemožnost zajistit smluvní výjezdy v mimopracovních a zvláště nočních hodinách.

Podobná obchodní válka tu už kdysi před pěti lety byla, tehdy se podařilo pojišťovnám zlomit odpor odtahových služeb k novým cenám.

Letošní léto je pro obchodní vztahy mezi pojišťovnami a odtahovými službami mimořádně horké. Smluvní ceník navržený pojišťovnami vnímají odtahové služby jako nerovné nastavení obchodních vztahů. Zaměstnanec odtahové služby musí dostat odpovídající hodinovou odměnu včetně příplatků za pracovní pohotovost mimo pracovní dobu. Smluvní ceník pojišťoven tyto náklady na zaměstnance, amortizaci vozidel, naftu a další náklady pokrývá už dnes naprosto nedostatečně.

Nový ceník je pro mnohé odtahové služby utahuje ještě víc finanční náklady na odtah i přes rostoucí ceny povinného ručení placeného jednotlivými motoristy. Ve finále tak obchodní válka mezi pojišťovnami a odtahovými službami dopadá na hlavu motoristů: pomoc v nouzi přijede z větší dojezdové vzdálenosti až za delší čas.

Stále více odtahových služeb vypíná pohotovostní mobily po skončení pracovní doby. Zakázky na odtah nepojízdných vozidel tak mohou asistenční služby objednávat jen od osmé ranní do druhé hodiny odpolední.

Nový smluvní ceník pojišťoven dokonce vede majitele odtahových služeb k úvahám o konci podnikání a odchodu na zasloužený odpočinek.

Asociace odtahových služeb i Spolek odtahových služeb jako největší profesní organizace odtahovkářů hledají vhodný způsob reakce na novou cenovou politiku pojišťoven. Čas pro jednání se ovšem rychle krátí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů