Stavba multifunkční arény může začít, Jihlava má platný demoliční výměr

Demoliční výměr nabyl ve čtvrtek 20. července 2023 právní moci a obnova přerušených bouracích prací na Horáckém zimním stadionu (HZS) oficiálně začne 1. srpna 2023.

V současnosti ještě probíhá mezi stávajícím Horáckým zimním stadionem (HZS) a parkem Smetanovy sady podrobný archeologický průzkum v místech, kam se rozšíří základy nové arény. Průzkum bývalého pohřebiště je nezbytnou podmínkou pro zahájení prací na výstavbě nové Horácké multifunkční arény (HMA).

Obyvatelé z ulice Tyršova stáhli své námitky proti rozhodnutí o odstranění stavby HZS poté, co jim jihlavské zastupitelstvo schválilo poskytnutí finančních kompenzací. Následně 20. června 2023 zastupitelé Jihlavy souhlasili ještě s poskytnutím dotace i majitelce sousedního bytového domu. 

Po stažení námitek obyvatel Tyršovy ulice ministerstvo vrátilo spis na Kraj Vysočina a ten jej odeslal zpět do Jihlavy, kde už stavebnímu úřadu nic nebránilo vydat nové rozhodnutí o odstranění stavby. To nabylo právní moci ve čtvrtek 20. července 2023.

Slavnostní setkání při příležitosti zahájení stavby Horácké multifunkční arény se uskuteční v pátek 28. července 2023. Dodavatel stavby arény, stavební firma GEMO, začne už v příštím týdnu připravovat staveniště a instalovat protihlukové zábrany.

Jihlava už čeká pouze na rozhodnutí Národní sportovní agentury (NSA) o přidělení 300 milionové dotace. „Vše nasvědčuje tomu, že bychom jej měli obdržet v jednotkách dnů,“ říká manažer David Beke.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů