Horáckou arénu postaví firma Gemo Olomouc

Horáckou multifunční arénu postaví firma Gemo miliardáře Jaromíra Uhýrka. S osobním majetkem kolem devíti miliard korun je Uhýrek mezi nejbohatšími Čechy na padesátém místě.

Obchodní společnost GEMO a.s. byla založena již v roce 1990 jako GEMO OLOMOUC, spol. s r.o. Uplynulá tři desetiletí dokládají, jak se malá téměř i rodinná firma vypracovala ve velký, silný a fungující koncern, který umí zastat funkci generálního zhotovitele, ale také investora a developera. Od prvního ročního obratu ve výši 28 milionů korun dospěla společnost v roce 2019 k obratu 5 miliard Kč.

Na okraji Olomouce realizovala firma Gemo vlastní developerský projekt nákupního centra Haná, v Preaze Ruzyni postavila nákupní centrum Šestka. U dálnice D1 na kraji nově vznikající čtvrti Hagibor, na pomezí Žižkova a Strašnic, postavil Gemo holdin administrativní a nákupní centrum s prostory pro obchodní jednotky, restaurace a vstupní lobby do kancelářské části, které budou umístěny v ostatních nadzemních patrech. 

Logistický park GEMO | GEMO DEVELOPMENT, spol. s r.o., člen koncernu GEMO

Nová aréna by Jihlavě měla pomoci k rozvoji a propagaci dalších sportů, které zde budou mít možnost pořádat různé akce krajského, celostátního či mezinárodního významu. Nová multifunkční aréna má ambici stát se přirozeným krajským centrem ledních i dalších sportů. Bude zde možné pořádat vrcholné sportovní akce a soustředění. Neméně významný by měl být také dopad na širokou veřejnost, která se aktivně, či jen jako diváci účastní formálního i neformálního sportovního dění. Kulturní a společenská role objektu se bude naplňovat ve využití pro koncerty, výstavy, veletrhy, přehlídky  a další akce, které přivedou do této arény obyvatele z celého kraje i mimo něj.

Umístění arény v centru města je velkou výhodou a je zcela v souladu s trendy moderního plánování a trvale udržitelným rozvojem měst. Vzhledem k tomu je velmi žádoucí dosáhnout maximálního funkčního propojení s okolními ulicemi, parkem a lidmi, kteří primárně nejsou uživateli stadionu, ale třeba u něj bydlí, pracují, studují, či prostě jen procházejí. Takové spojení se nabízí zejména v parteru objektu, který by službami, jako jsou například restaurace, obchody, služby, zázemí pro park, veřejné WC, apod. měl objekt integrovat do veřejného prostoru  a života kolem něj.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů