Olešná: Odstranění zjištěných nedostatků bylo okamžitě odstraněno

Obec Olešná u Pelhřimova má za sebou projednání nálezu finančního auditu. Auditoři zjistili enormní spotřebu služebního auta obce Olešná (více zde) i hasičského zásahového vozu (více zde).

„Zde bylo provedeno opatření a v současné době bude v kanistrech skladované pohonné hmoty odepisovány dle skutečné spotřeby v jednotlivých strojích obce. U hasičských automobilů je nově zavedena kniha provozu, kde je vykazován provoz vozidla včetně v době kdy nejede, ale motor musí běžet. /na místě zásahu musí být zapnuty světla včetně výstražných, a pokud je třeba čerpat, tak je prováděno i čerpání. /Toto nebylo uváděno, a tak docházelo ke zkreslování spotřeby,“ stojí v zápisu v březnové schůze zastupitelstva Olešné.

Perla v zápise

I březnový zápis o činnosti zastupitelstva Olešné obsahuje slovní perlu:

„Odstranění zjištěných nedostatků bylo okamžitě odstraněno, a to hned po zjištění. O výsledku přijatých opatření byl sepsán zápis, který byl odeslán na kontrolní oddělení Krajského úřadu Vysočiny,“ zmiňuje obecní zápis.

Vedení obce Olešná vlastně okamžitě zavedlo pořádek do nepořádků v obecní evidenci. Už chybí jen vysvětlení, jak by obec Olešná odepisovala pohonné hmoty nebýt kontrolního finančního auditu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů