ČSSD Vysočina odsouvá lídra Havlíčkobrodska Joukla mimo první desítku

Sociální demokraté plánují schválení kadidátní listiny pro krajské volby na počátek jara. Podle informací Občasníku se ČSSD snaží zvýšit svůj koaliční potenciál zařazením lídra Havlíčkobrodska Libora Joukla mimo první desítku kandidátů.

„Krajské vedení sociální demokracie sestavilo pouze návrh kandidátní listiny, který musí ještě schválit Politické grémium ČSSD a také Krajská konference ČSSD. Není to tedy konečný dokument. Při sestavení jsme  brali v potaz názory předsedů všech okresních organizací ČSSD,“ uvedl krajský předseda ČSSD Petr Krčál.

Samotný Libor Joukl nechtěl svůj odsun z čela kandidátky příliš komentovat: “ ČSSD je demokratickou stranou. Na okresní konferenci jsem byl zvolen lídrem za okres HB, krajská kandidátní listina na návrh Krajského předsednictva se bude schvalovat na krajské konferenci,“ sdělil Joukl.

Joukla by mohl v čele kandidátky nahradit havlíčkobrodský okresní předseda Tomáš Škaryd, který může mít pro sestavování příští krajské koalice vyšší koaliční potenciál než lídr Joukl. “ Okresní konference ČSSD schválily pořadí kandidátů, což je návrh do krajské kandidátní listiny. Krajské předsednictvo na základě schválených nominací sestavilo pořadí kandidátů, které bude schvalovat krajská konference ČSSD. Celý proces probíhá na základě diskuse a demokratických principů,“ řekl Škaryd.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů