Kancléř nejvyšší státní zástupkyně Vesecké favoritem krajské kandidátky ANO

ANOJosef Pavlík je favoritem hnutí ANO na post lídra pro krajské volby 2016. Jméno krajského lídra oznámil v polovině prosince krajský předseda a poslanec hnutí ANO Josef Kott. „Hledali jsme člověka odborně i komunikačně na vysoké úrovni, který by byl ochoten pozici lídra přijmout,“ uvedl předseda hnutí ANO na Vysočině Josef Kott. Ve vysočinské politice je jméno Pavlík pro naprostou většinu politiků absolutní neznámou.

„Je to zvláštní, nikdy jsem se s ním nesetkal. Ale je to jejich volba,“ řekl předseda vysočinské ČSSD Petr Krčál.

Kancléř od Vesecké

Životopis krajského lídra hnutí ANO má v sobě zajímavý moment v podobě šestiletého působení na Nejvyšším státním zastupitelství. „Ing. Josef Pavlík působil na Nejvyšším státním zastupitelství od 21. listopadu 2005  a s účinností k 1. prosinci 2005 byl jmenován do funkce ředitele sekretariátu nejvyšší státní zástupkyně. V této funkci setrval do 3. ledna 2011, kdy z ní byl odvolán. Pracovní poměr ukončil 31. března 2011,“ uvedl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý.

„Nejsem profesí právník, ale vystudovaný ekonom,“ řekl Josef Pavlík ke svému působení na Nejvyšším státním zastupitelství.

K definitivnímu schválení Josefa Pavlíka do pozice krajského lídra hnutí ANO na Vysočině dojde patrně na únorovém sněmu hnutí. „Právo veta má celostátní předsednictvo hnutí,“ podotkl krajský předseda Kott.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů