Fórum s ODS odhlasovalo transparentní mlčení o jihlavské vodě

Transparentnost označuje požadavek na průhledné a veřejně přístupné jednání ze strany místních politiků. Předseda představenstva městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) Miroslav Tomanec (Fórum) spolu s členem představenstva Jiřím Šlejtrem (ODS) odhlasovali usnesení, které ukládá všem členům představenstva mlčenlivost o událostech v jihlavském vodárenství.

A děly se věci! Ředitel bývalého provozovatele vodárenského majetku přinesl klíče od vodojemu Pístov. Jenže tyto klíče od majetku města nechtěl nikdo z představitelů města osobně převzít. Takže zůstaly na sekretariátu Magistrátu (více zde).

O pokusu získat data z notebooku ředitele společnosti Jiřího Benáčka činností „zálohovacího komanda“ není v zápisech představenstva vůbec nic (více zde).

O zvolení Miroslava Tomance (Fórum) předsedou představenstva se pro jistotu hlasovalo hned dvakrát – jednou v červnu a znovu v červenci.

Vzhledem k odhlasované mlčenlivosti nemůže představenstvo městské společnosti transparentně objasnit pozadí vodárenskýcb událostí a jejich vliv na politickou krizi ve vedení města. V září odhlasovalo vedení Magistrátu informační embargo na výsledek usmiřování koalice s lidovci (více zde).

Požadavek transparentnosti jednání místních politiků je tiše nahrazován požadavkem absolutní mlčenlivosti o způsobu řízení města.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů