Krize primátorky: Tomanec a Burian (Fórum) zasahovali v městské společnosti Jihlavy

Politická krize po rezignaci náměstka primátorky Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) pokračuje. Týden před mimořádným jednáním Zastupitelstva města se objevila na sociální síti předsedy KDU-ČSL Jaromíra Kaliny následující zpráva:

Jaromír Kalina

“ Dnes ráno vzniklo komando FJ ve složení předseda představenstva Mirek Tomanec a předseda DR Martin Burián do kanceláře výkonného ředitele JVAK a.s a stáhli obsah notebooku s cílem zajistit kompro. Kdopak jim to poradil? Na jaký je to status na FCB?, “ napsal zastupitel Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

Před několika dny publikoval krajský předseda KDU-ČSL Vít Kaňkovský prohlášení o vůli a ochotě lidovců „spolupracovat na dalším rozvoji města, ale nikoliv za každou cenu (více zde).

Zásah obou představitelů uskupení Fórum Jihlava hodně připomíná několik let starý zásah představitelů ODS Jana Dršaty a Ericha Janderky při kterém si vyžádali kompletní účetnictví městské obchodní společnosti Dukly Jihlava. V účetnictví městské společnosti byly tehdy i citlivé informace v režimu obchodního tajemství.

Kromě vyjádření zastupitele Jaromíra Kaliny nejsou k situaci v městské vodárenské společnosti JVAK žádné bližší informace. V JVAKu stále působí zastupitel Kalina jako člen představenstva.

Podle informací Občasníku skončil ředitel společnosti JVAK Jiří Benáček v pracovní neschopnosti. V práci byl první den po návratu z dovolené.7

Vyjádření představitelů a zastupitelů města Jihlava doplníme, pokud se jej podaří získat.

AKTUALIZOVÁNO: Město Jihlava připravuje k události vlastní tiskovou zprávu. Mluvčí Magistrátu Jaroslav Šnajdr odmítl sdělit, zda došlo na místě incidentu k násilí a možnému zranění zaměstnanců městské společnosti.K události se odmítl vyjádřit právní zástupce společnosti Radek Ondruš (bez redakčních úprav, nekráceno):

Judr. Radek Ondruš

Ve vztahu k JiVAK nezpracovávám pracovněprávní věci ani v nich jako zástupce Společnosti nevystupuji. Jako advokát se zabývám výlučně věcmi souvisejícími s vodárenskou činnosti JiVAK v rámci jejího podnikání a to zejména ve vztahu k provozovanému i nárokovanému majetku SMJ po vystoupení ze SVAK. K Vámi popisované události se proto nemohu vyjádřit neboť o ní nejenže nejsem informován, stejně tak jako nejsem informován o aktuálním dění a vztazích uvnitř společnosti ani k tomu navíc nemám od klienta souhlas. Jediný, kdo je k věci oprávněn se za JiVAK vyjádřit jsou v současnosti statutární orgány společnosti,“ uvedl Radek Ondruš.

V odpoledních hodinách se na profilu zastupitele Kaliny objevila reakce zastupitele a předsedy představenstva JVAKu Miroslava Tomance:

“ Komando ve složení předseda představenstva a předseda dozorčí rady. A vniknutí proběhlo tak, že jsem si přisedl k tobě v kanceláři ředitele, za účasti ředitele a chvilku s tebou pil kafe, než jsi musel na ten pracák, Jaromire… přestože jsem tě žádal abys zůstal…Dej bůh štěstí!“ , napsal zastupitel Tomanec (Fórum Jihlava)

Ve večerních hodinách se objevilo prohlášení uskupení Forum Jihlava na sociální síti (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna