Kuchyňova krize: Vyšetřování „neofiko“ vyjádření primátorky

V koaličních politických kruzích jihlavského Magistrátu se intenzivně hledá zdroj úniku „neofiko“ vyjádření lídryně uskupení Fórum Jihlava a primátorky města Karolíny Koubové.

Primátorka Koubová „neofiko“ označila svého kolegu v zastupitelstvu za „příliš ambiciózního a nezralého mladíka“.

Právě vyšetřování zdroje a způsobu úniku vyjádření primátorky Koubové místním politikům krajského města potvrdilo autentičnost a věrohodnost vyjádření primátorky Koubové. Koubová nechtěla být v jednom politickém uskupení s „příliš ambiciózním a nezralým mladíkem“ Liborem Kuchyňou, který vede STAN Jihlavsko.

Neoficiální vyjádření primátorky Karolíny Koubové ještě zvýšilo napětí v koalici a očekávání reakce představitelů STAN Jihlavsko. Vedle předsedy STAN Jihlavsko Libora Kuchyni ještě v zastupitelstvu krajského města zasedá i Lenka Mikletičová (místopředsedkyně STAN Jihlavsko).

Dva hlasy STAN Jihlavsko mohou primátorce Koubové chybět při důležitých koaličních hlasováních v posledních měsících před komunálními volbami. „Naše rozpory trvají už dlouho a nikdy jsem u něj neviděla reálnou snahu o změnu, naopak měl vždy spoustu planých řečí, a to není politika pro mě,“ uvedla na adresu šéfa STAN Jihlavsko Karolína Koubová.

Neoficiální vyjádření primátorky Koubové v politických kruzích zvané „neofiko“ jen vyhrotilo napjaté vztahy v koalici. Není jasné, zda-li „příliš ambiciózní a nezralý mladík“ Libor Kuchyňa bude podporovat i nadále po odchodu z Rady města Jihlavy Karolínu Koubovou ve funkci primátorky města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů