Žďár nad Sázavou ruší vánoční akce, Velké Meziříčí je intenzivně připravuje

Rozdílný přístup místních politiků k vánočním aktivitám v době COVID-19 je možné vidět na Žďársku. Radní Žďáru nad Sázavou připravují zrušení všech veřejných kulturních akcí a aktivit až do konce roku 2020, radní Velkého Meziříčí je naopak intenzivně připravují.

Podzimní jednání velkomeziříčského zastupitelstva schválilo nákup kluziště s umělým ledem a šesti stánky. Začátek vánočních trhů je plánovaný na konec listopadu. Za nákup kluziště Velké Meziříčí utratí přes milion korun.

Opatrný přístup zvolilo vedení města jen vůči novinářům: tiskové konference jsou bez dotazů novinářů. Vyjádření vedení města pak lze shlédnout z videozáznamu. Vedení města Velké Meziříčí v čele se starostou Alexandrosem Kaminarasem (Společně VM) a místostarostou Františkem Smažilem (ANO) tak nemusí veřejnosti vysvětlovat důvody výdajů veřejných finančních prostředků na nákup vánoční zábavy. Snad jen shodou náhod bude miliónové kluziště umístěno na náměstí hned vedle restaurace, kterou má čerstvě v pronájmu bratr starosty.

Podstatně opatrnější přístup k vánoční zábavě na náměstí zvolilo vedení Žďáru nad Sázavou. Veřejné akce a aktivity se ruší pro celý zbytek roku až do Silvestra. Vzpomínka na sametovou revoluci a výročí 17. listopadu bude bez účasti veřejnosti, rozsvícení vánočního stromu bude přenášeno on-line na webu města i sociálních sítích.

Celostátní společenská situace je stejná pro Žďár nad Sázavou i Velké Meziříčí, přesto je přístup místních politiků značně odlišný. Ve Žďáru nad Sázavou se chová vedení města opatrně, patrně pod tlakem celospolečenské atmosféry kolem nákazy COVID-19. Vedení Velkého Meziříčí naopak utrácí veřejné prostředky z rezervy města navzdory „těžké době“ a složité situaci ve společnosti. Jakmile zruší vláda nouzový stav, okamžitě se rozjedou zábavní akce na náměstí ve Velkém Meziříčí a dalších městech. To je ale přesně ten důvod, proč vláda nemůže rychle zrušit nouzový stav. Nezodpovědné chování místních politiků při konání veřejných akcí nutí vládu prodlužovat nouzový stav. Někdo musí mít rozum.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů