Tiskové prohlášení ODS k nabídce financování sportu provozem casina

Zastupitelský klub ODS Jihlava vítá proaktivní přístup jednatele HC Dukla Jihlava Bedřicha Ščerbana i celého klubu, který intenzivně hledá možnosti podpory pro jihlavský hokej.

Nabídku společnosti Rebuy Stars, kterou pan Ščerban městu Jihlava zprostředkoval, vnímáme jako jednu z legitimních možností, jak hokej v Jihlavě dlouhodobě podpořit. Jsme proto připraveni o této nabídce diskutovat, a to jak na půdě zastupitelstva, tak s jihlavskou veřejností.
Jihlavská ODS v čele s tehdejším jejím primátorem Jaroslavem Vymazalem v minulosti sama navrhla a také vyslovila plnou podporu vyhlášce, která nastavila nulovou toleranci provozovatelům výherních automatů a loterijních videoterminálů na území města.

Na prospěšnosti tohoto kroku se z našeho pohledu nic nezměnilo a fakt, že se město „vyčistilo“ především od nonstop heren považujeme za jednoznačně pozitivní a správný krok. Co se však změnilo a co bychom rádi diskutovali je proměna hráčského trhu, který se v posledních letech z tzv. „kamenných heren“ významnou měrou přesouvá do on-line prostředí, tedy na internet, kde město nemá žádné možnosti regulace.

Dalším argumentem je fakt, že se provozování tradičních heren z centra posunulo „pouze“ za těsné hranice města do okolních obcí, což samotnou dostupnost hraní pro ty, kteří této zábavě holdují, stejně nevyřešilo.


V tomto kontextu považujeme možnost zřízení profesionálního kasina v nově vznikajícím obchodním centru v okrajové části města za téma k diskuzi, ve které budou pro náš klub zásadní především podmínky, za kterých by bylo společností Rebuy Stars kasino provozováno.

Jako důležité vidíme nastavit vhodná opatření, která by obecně ztížila přístup osobám z nízkopříjmových skupin obyvatel a samozřejmě ideálně zcela znemožnila hraní osobám závislým na dávkách hmotné nouze (tzv. sociálních dávkách), dlužníkům s nařízenou exekucí, lidem v insolvenci, dlouhodobě nezaměstnaným nebo osobám na hazardních hrách závislým.

Všechny tyto skupiny obyvatel považujeme z hlediska možných rizik a negativních sociálních dopadů za ohrožené. V případě všech ostatních však hodláme ctít osobní svobodu člověka a právo na svobodné rozhodování.

Za zastupitelský klub ODS Jihlava
Dr. Ing. arch. Jaroslav Huňáček

Vyjádření České pirátské strany čtěte přímo zde. Podle předsedy Kontrolního výboru zastupitelstva Radka Popelky (ANO) nelze letos stihnout úpravu místní vyhlášky o regulaci hazardu (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů