Maxinehoda je uklizena za pár hodin, po mnoha hodinách telefonátů

Jakmile server Občasník.eu zveřejnil fotografie ležící autocisterny, co na krajské silnici spí jako pohádková šípková Růženka, nastal neskutečný úřední frmol. Policie vydala příkaz k neprodlenému odstranění pevné překážky z komunikace, místo řidiče a pojišťovny začal konat správce komunikace.

„Odstranění následků dopravní  nehody (v tomto případě cisterna s nákladem cementu) není věcí a zodpovědností pojišťovny, ale majitele vozidla, případně správce komunikace či Policie ČR. Pojišťovna je tu od toho, aby uhradila škody vzniklé nehodou případně její následky. Dobu odstranění následků nehody nemůže nikterak ovlivnit, “ sdělil mluvční ČSOB pojišťovny Petr Milata.

Výpis komunikace o řešení následků nehody čtěte zde

Vysočinští cestáři jako majitel komunikace povolali po výzvě policie k neprodlenému zprovoznění následků na místo nehody specializovanou firmu Pretol z Humpolce. „Bude to pryč za pár hodin,“ prohlásil jednatel Pretolu Václav Jakeš. Dva autojeřáby stabilizovaly autocisternu a pomohly jí zpět na kola. Krajská silnice byla zprovozněna po téměř třiceti hodinách od oznámení nehody.

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů