(ANKETA) Bude novoroční ohňostroj i příště nebo Jihlava upřednostní alternativy?

Novoroční ohňostroj se svařeným vínem na jihlavském náměstí se setkal s příznivou odezvou obyvatel města, současně ale sílí i hlasy po jeho úplném zrušení. A tak se i na jihlavské radnici vedení města zamýšlí nad dalším novoročním ohňostrojem na náměstí.

Na Jihlavu i další města České republiky se obrátil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se žádostí, aby se novoroční ohňostroje letos nekonaly. „Naše země zažila před Vánoci dva šokující násilné činy spojené se střelbou. Tyto události se bolestně dotkly mnoha lidí a rodin osobně, nepřímo pak v podstatě každého z nás,“ uvedl Rakušan v dopise starostům měst a obcím.

O konání novoročního ohňostroje rozhodl v krajské metropoli osobně primátor města Petr Ryška, odpálení novoročního ohňostroje mělo silnou politickou podporu celé koalice ODS, KDU-ČSL a hnutí ANO.

„Nejsem ani velký příznivce ani velký odpůrce veřejných ohňostrojů. Jsem velký odpůrce odpalovaní petard. Komponovaný sedmi minutový kulturní program na náměstí bych neviděl jako problém,“ vysvětlil primátor Petr Ryška (ODS).

„Rizikem je nekontrolavané používání petard osobami pod vlivem alkoholu. Kulturní program na náměstí svátek pro celé město,“ dodal předseda jihlavské ODS David Beke (ODS).

„Hnutí ANO je podporovatelem konání ohňostrojů na náměstí, ovšem objevují se myšlenky na posouzení vhodných alternativ,“ řekl náměstek primátora Radek Popelka (ANO). Podle náměstka Popelky jsou problémem divoké ohňostroje na území města odpalované s cílem způsobit co největší rámus.

O osudu příštího novoročního ohňostroje můžete hlasovat v anketě na sociálních sítích:

AKTUALIZOVÁNO: Příspěvková organizace Jihlavy dostala od radních města za úkol vymyslet alternativy pro novoroční ohňostroj jako videomapping nebo dronovou show (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů