Videomapping? Dronová show? Brána Jihlavy vymýšlí alternativy novoročního ohňostroje

Novoroční ohňostroj na jihlavském náměstí byl zřejmě posledním v současné podobě komponovaného sedmi minutového programu. Radní města Jihlavy zadali příspěvkové organizaci Brána Jihlavy úkol připravit alternativní kulturní program na uvítání Nového roku v krajské metropoli Vysočiny.

Tajným přáním radních města Jihlavy je dronová show, jakou krajské město a vlastně celá Vysočina dosud nezažila. „Nad Jihlavou může létat i stovka dronů, které řídí hned několik pilotů. Na přelomu roku je o dronové show obecně velký zájem,“ řekl David Zaorálek ze společnosti Spectrum productions. Společnost Spectrum productions je jednou ze společností, které zajišťují dronové show po celé republice. Při dronové show létá na obloze několik stovek či tisíc dronů a vytvořit jedinečné obrazce. Dronové show nahrazují ohňostroje v největších světových metropolích, jelikož jsou více ekologické, méně hlučné a diváci jsou z nich naprosto ohromeni. Dronové show mohou být vytvářeny i jako multimediální show se zapojením dalších technologií. „Problémem dronové show může být cena, která je vyšší než u klasického ohňostroje. Jedná se o nižší stovky tisíc korun,“ naznačil Zaorálek.

Brána Jihlavy dostala jako příspěvková organizace města Jihlavy za úkol připravit na jarní jednání zastupitelstva města Jihlavy rozpočet příštích vánočních oslav včetně novoročních aktivit. „Budeme k tomu mít poradu o rozpočtu s vedením města,“ naznačila ředitelka Brány Jihlavy Soňa Krátká. Mezi zvažovanými alternativami jsou kromě klasického ohňostroje i videomapping nebo dronová show.

„Myšlenka dronové show se mi velmi líbí, ale je to také hodně o ceně,“ uvedl náměstek jihlavského primátora pro školství a kulturu Richard Šedivý (ANO).

O příštím novoročním ohňostroji můžete hlasovat v anketě na sociální síti:

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů