Pivovar Bernard prožil rekordní rok plný ocenění

Rodinný pivovar Bernard letos zažil bohatou sklizeň ocenění. Celkem letos zástupci firmy převzali třiapadesát medailí či diplomů, to je nejvíc v celé třicetileté historii firmy.

K nejvýznamnějším oceněním nepochybně patří Pivovar roku 2021. Žádný jiný pivovar v historii soutěže Sdružení přátel piva tento titul nezískal tolikrát, cenu si do Humpolce přivezli už popáté.

„Kdybychom zaznamenali jeden dobrý výsledek na jedné soutěži, mohla by to být šťastná náhoda. Ale letos naše piva získala ocenění bezpočet, a to z mnoha soutěží včetně těch světově nejprestižnějších. Je to zadostiučinění za naši trvalou snahu dělat piva co nejchutnější a nejpitelnější a samozřejmě závazek tuto kvalitu držet a zvyšovat. Pátý titul Pivovar roku je hezký dárek k našim pivovarským třicetinám,“ komentoval pro média letošní kolekcí cen vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra.

Když Josef Vávra mluví o světově významném uznání, může mít na mysli třeba vítězství polotmavého

Jantaru. Řezaný ležák vyhrál svoji kategorii jedné z nejprestižnějších světových degustačních soutěží World Beer Awards 2021 v Londýně. Jantar byl jediným českým pivem mezi patnácti vítězi jednotlivých pivních stylů z celého světa. Nejvyšší ohodnocení z této soutěže má Rodinný pivovar Bernard také za Černý ležák (2010) a svrchně kvašené pivo Bohemian Ale (2015).

S úspěchem se setkala i unikátní Pivní pálenka Bernard. Té v dlouhém seznamu ocenění patří hned dvě medaile rovněž z mezinárodních zahraničích soutěží.

Humpolecký pivovar umí pivo nejen uvařit, ale také prodat a dát o sobě vědět světu. Marketingový ředitel Tomáš Lipták letos získal cenu Marketér roku. Firma je jediná v historii této soutěže, která získala tuto cenu dvakrát. V roce 2011 cenu převzal také spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Česká marketingová společnost udělila Tomáši Liptákovi Velkého modrého delfína, hlavní cenu soutěže, „za nápadité aplikování dlouhodobé kampaně na pandemickou situaci Svět se zbláznil, držme se, které upřednostnilo celospolečenský dopad před konkrétními komerčními cíli.“

Rodinný pivovar Bernard v březnu uvedl na televizní obrazovky a sociální sítě neobvykle zpracovaný a dlouhý spot Svět se zbláznil, držme se. Pivovar v něm nepropaguje žádný výrobek ani značku. „Lidé byli unavení z protiepidemických opatření a bez vyhlídek na zlepšení. Chtěli jsme jim dodat sílu a pozitivní myšlení,“ vzpomíná na motiv kampaně Tomáš Lipták.

„Dlouho po spuštění kampaně jsme dostávali skutečně stovky a stovky reakcí, pochvalných a děkovných, někdy i hodně důvěrných. Lidé psali, že jim chybí jejich blízcí, se kterými se už dlouho nemohli setkat, nebo dokonce o tom, že o ně přišli. Bylo to silné. Odhaduji, že běžně takové reakce do agentur a firem nechodí. Odezva nám násobně vracela nám energii, kterou jsme do příprav vložili,“ rekapituloval výsledky kampaně Tomáš Lipták.

Radost v pivovaru udělaly ale i další ceny. Mezi ty nejčerstvější patří první místo v kategorii malých a středních firem v soutěži WebTop100, kde pivovar uspěl se svým webem www.bernard.cz. Firma známá vtipnými reklamami dokáže dobře komunikovat i směrem dovnitř svého týmu – zpravodaj Společnou cestou zvítězil v kategorii interních novin v prestižní soutěži Fénix content marketing.

„Samozřejmě, že je skvělé, že je celá značka úspěšná a známá, a že ji mají lidé rádi. Také nás těší, že naše pivo skvěle chutná a vyhrává spoustu prvních cen a medailí v České republice a ve světě. … Ale mezilidské vtahy jsou ještě nad tím. Z toho mám skutečně nejlepší pocit, že se nám v pivovaru podařilo dosáhnou atmosféry, ve které se lidé cítí dobře,“ píše ve svém úvodníku v magazínu ke 30 letům pivovaru spolumajitel Stanislav Bernard. A tím nepřímo odpověděl i na náš dotaz, kterého ocenění si v pivovaru váží nejvíce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů