VÍME PRVNÍ: Gepard Express vyjádřil zájem o provozování úzkokolejky

Česká dopravní společnost Gepard Express podnikatele Alberta Fikáčka vyjádřila oficiální zájem o provozování úzkokolejné dráhy na obou větvích z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a Obrataně.

Nabídku zajištění provozu na obou úzkorozchodných tratí v sezóně 2023 a to v rozsahu červen – září už má od konce listopadu 2022 k dispozici vedení Jihočeského kraje. Fikáčkova cenová nabídka je podle informací Občasníku za třetinu nákladů, které je zvyklý Jihočeský kraj vynakládat ročně na provoz. Ze strany majitele infrastruktury, tedy Jindřichohradeckých místních drah, by se jednalo o krátkodobý pronájem souboru aktiv a nijak by to neovlivnilo proces prodeje, nebo reorganizace podniku.

Nabídka firmy Gepard express se snaží předejít případným škodám, které může způsobit vynechání letní sezóny a to především s ohledem místní firmy navázané na místní turistický ruch v jednotlivých obcích. Cílem snahy firmy Gepard express je zabránit dlouhodobým dopadům aktuální situace a dát možnost krajům a insolvenční správkyni více času na řešení budoucnosti těchto drah. Již nyní je zcela zřejmé, že ani při prodeji, ani při reorganizaci není možné stihnout zařídit potřebné tak, aby sezóna 2023 mohla proběhnout tak, jak místní firmy a obce původně očekávaly.

Firma Gepard express je samozřejmě držiteli všech licencí a osvědčení nutných k provozování drážní dopravy a splňuje podmínky pro získání úředního povolení k provozování zmíněných dvou drah.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů