Nagyová (ANO): Lidi se musí rozhodnout

Lidi se musí rozhodnout, jestli chtějí za prezidenta člověka o kterém ví každý už snad úplně vše, člověka  který prokázal za léta v politice že umí jít za tím, čemu věří, že ho jen tak něco nezlomí, že ho lidi opravdu zajímají a to i na úkor svého pohodlí, člověka který budě dělat to, co je pro tuto zemi a jeho lidi v danou chvíli nejlepší a nemá potřebu poklonkovat „vyšším zájmům“ tj velkým zemím, když to nebude pro dobro českého lidu. To se samozřejmě kdekomu z mocných nehodí. Protože lidi ztratili hrdost a jsou častokrát vlivem médií a bláznivého života jako třtina ve větru. A věří všemu, zejména tomu špatnému co se na něj kdy vytáhlo. Ano, možná je trochu emotivní a impulzivní. Ale to k lidskosti patří. Bez emocí – nejsou nikdy opravdové výsledky. Ani pokrok.

Anebo člověka, o kterém toho vlastně moc nevíme, ani o jeho názorech, ani o tom kdo za ním doopravdy stojí. A za každým člověkem který se objevil z mimo systému a míří takhle vysoko někdo stojí. Můžeme se jen domnívat jaký je jeho postoj k velkým zemím- k oficiálním spojencům kteří ho podporují, ale fakticky sledují svoji vlastní agendu a  mezi kterými se pohybujeme. Nevíme jestli bude hrdý Čech anebo bude pokračovat v linii nastolené vládní koalicí v parlamentu a senátu– tj naivně podbízivý. Ano, generál je v první řadě voják – strohý,  vypadá dobře, mluví s rozvahou,  ale nic nám o sobě neřekl.  Neprostál žádnou opravdovou politickou krizi, nezažil co to je když mu média přestanou fandit, nemůže vědět jaké to je pobývat dlouhodobě v politickém prostoru, kde je člověk člověku vlkem a neztratit u toho sám sebe. Paradoxně, pro mě tady vidím spíš setrvávání v minulosti, v tom starém co už je přežito. Žádný opravdu čerstvý vítr.

Tady se podle mě hraje vyšší hra. Jednak jde o geopolitické rozdělení moci přesahující hranice naší země. A jednak jde o to, jestli vládní koalice bude mít úplně vše a bude moct ignorovat jiné hlasy než pochlebující a nazývat je „nedemokratické“, anebo bude mít alespoň trochu opozici kterou bude muset poslouchat.

Přála bych této zemi aby lidi otevřeli oči a začali číst mezi řádky. Mně je definitivně otevřel poslední půlrok. protože to co vidí a slyší většina z nás, jsou pouhé mimikry.

Pozn. red.: Autorka je „nepravomocně nevinná“ v soudním procesu „Čapí hnízdo“. Psáno jako žádost o komentář prvního kola prezidentských voleb na žádost Občasníku. Bez redakčních úprav. Nekráceno.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů