Do Sněmovny chce místostarostka Humpolce Alena Kukrechtová (ODS)

V podzimních volbách do poslanecké Sněmovny bude kandidovat i dlouholetá místostarostka Humpolce Alena Kukrechtová.

Původním povoláním je Alena Kukrechtová  učitelka, výchově a vzdělávání dětí se věnovala více než tři desítky let, pracovala jako zástupkyně ředitele ZŠ Hálkova v Humpolci . Její velkou zálibou je sport, malování a četba.

Co Vás vedlo ke kandidatuře do parlamentu v podzimních volbách 2021?

Dostala jsem nabídku, která mě zaujala hlavně tím, že dává možnost zúročit mé znalosti a dosavadní zkušenosti, ale zároveň mi taková šance může rozšířit obzory a pomoci podpořit rozvoj našeho města.

Jaké problematice se chcete v parlamentu věnovat?

Pokud bych tuto příležitost dostala a měla možnost si vybrat, byla by to oblast školství, které se ve svém celém profesním životě věnuji. Mohla bych zúročit své zkušenosti i své oceněné úspěchy, kterých jsem dosáhla.

3. Co nejvíc potřebuje současná česká politika?

Myslím, že je to především zdravý rozum. Dále schopnost naslouchat, spolupracovat, chovat se noblesně, ale přesto jasně a důrazně, schopnost hledat řešení. Domnívám se také, že by se politici měli odvážněji zasazovat o řešení hlubších a skutečných problémů, které se dotýkají všech lidí v jejich každodenním životě – například zdravotnictví a školství.   

4. Co považujete za svůj největší úspěch v místní politice ?

Snažím se o propojování lidí, organizací, subjektů, které v našem městě působí a jsou pro něj důležité. Probudila jsem veřejnou diskuzi k nedostatku lékařů hlavně v menších městech, která je zatím na svém počátku a které čeká na svém slyšení v Senátu. Podařilo se mi sestavit tým lidí a s ním dát dohromady nový, modernější systém dotačního programu města, ve školství jsem získala podporu pro školního psychologa a speciálního pedagoga, rozjeli jsme participativní rozpočtování na školách, které se bude dál rozšiřovat, máme konkrétní obrysy rozvoje sportovišť, pořádáme nové kulturní a společenské akce, které mají základ v tradici a společenských hodnotách… Zkrátka se povedla řada menších věcí, které jsou ale pro život v našem městě důležité, protože je lidé každý den ve svém okolí skutečně vnímají.

5. Kdybyste dostala nabídku stát se členem vlády, jaký resort byste chtěla řídit?

Tak dalece neplánuji…

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů