Beke (ODS): V pokračování přípravy výstavby hokejové arény vidím spíše příležitosti

Současná ekonomická situace České republiky přináší podle manažera výstavby Horácké multifunkční arény Davida Beke spíše více příležitostí než rizik. “ Ale je to můj soukromý názor, který vychází z aktuální společenské situace a znalostí,“ dodal radní David Beke (ODS).

„Když vidím v těchto dnech, jak jsme všichni schopni se semknout, když nám společně o něco jde, jak jsme schopni si nezištně pomáhat a nacházet netradiční cesty (tím jsme mimochodem jako Češi světově pověstní), tak věřím, že se nám podaří arénu připravit a postavit, pokud o to budeme společně stát,“ dodal radní Beke (ODS).

Jihlavský radní a manažer výstavby Horácké multifunkční arény David Beke shrnul svůj pohled do šesti základních bodů:

1) Dle mého názoru Česko bude jednou z prvních Evropských zemí, které se podaří dostat z krize.
2) Česká ekonomika je velmi proexportně založená a bude ji potřeba tedy stimulovat investicemi lokálními, protože může dojít k tomu a teď to hodně zjednoduším, že nebude pro koho vyrábět díly na auta, ale bude potřeba lidi zaměstnat v jiné práci, než mají dnes.
3) Bude potřeba, aby veřejný sektor pumpoval do ekonomiky a investic hodně financí a tím ji pomyslně znovu roztočil.
4) Pravděpodobně by mohlo dojít ke snížení úrokových sazeb bank a banky budou mít větší chuť půjčovat.
5) Stejnou úvahou může dojít ke zlevnění stavebních prací nebo alespoň jejich fixaci, možná i k posílení personální výkonnosti v tomto sektoru.
6) I při případných škrtech v investicích (a také k nim bude muset dojít) bude třeba zohlednit již vynaložené náklady a budoucí rizika, pokud by se již připravované/rozpracované investice nerealizovaly a i tento bod podporuje pokračování v přípravě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů