Posudek na „esíčka“: Křižovatka není postavena optimálně

Zastupitelé města Velké Meziříčí již studují znalecký posudek expertů z brněnské fakulty Vysokého učení technického. Předmětem posudku je nově postavená přeložka silnice Třebíčská, která spojuje centrum Velkého Meziříčí s městem Třebíč. Pro nově postavenou přeložku se vžilo označení „esíčka“ podle tvaru zatáček.

Samotné posouzení situace znalcem probíhalo počátkem října, kdy si určený znalec místo několikrát projel autem i prošel pěšky. Z místního šetření pak vyplynulo několik nedostatků, které mají vliv na komfort jízdy, nikoliv však na bezpečnost.

Nejslabším bodem celého řešení je spodní část křižovatky, kdy silnice přechází z původní trasy na nově postavenou zkratku.

„Křižovatka není postavena optimálně. Byť je posouzení pouze vizuální, neodpovídá realizovaný stav projektové dokumentaci, podle které měl být v místě napojení do křižovatky výškově vydutý oblouk s poloměrem r=60 m, který měl zajistit plynulé napojení. Oproti tomu je v místě odbočení patrná značná nerovnost, díky které se každé projíždějící auto zhoupne,“ stojí ve znaleckém posudku.

Už měsíc po předání přelozky do předčasného užívání přijali velkomeziříčští zastupitelé usnesení o uvedení do původního stavu (více zde), podle tajemníka radnice Marka Švaříčka starosta Komínek plní usnesení zastupitelstva (více zde). Vedení města vysvětlovalo: Jak vznikla esíčka? (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů