(FOTO) KDU-ČSL chce v Ústavě zakotvit ochranu vody a půdy

KDU-ČSL chce ústavně zakotvit veřejný zájem na ochraně vody a půdy. Po návštěvě předsedy lidovců Marka Výborného se tato informace objevila na profilu KDU-ČSL Vysočina na sociální síti:

„Chceme udělat jedinou věc, a to rozšířit ústavu o čtyři slova, že se chrání navíc i vodní zdroje a půda. Pokud by to v ústavě bylo, vytvoří se určité mantinely a v okamžiku, kdy poté bude posuzován veřejný zájem, tak automaticky z ústavy bude vyšším veřejným zájmem ochrana vody než stavba úložiště,‘‘ uvedl Marek Výborný na profilu KDU-ČSL Vysočina v sociální síti.

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný si podává ruku se starostou Zdeňkem Dvořákem. V pozadí jihlavský zastupitel Jaromír Kalina.

Vysočinští lidovci si prohlédli v doprovodu starosty Dolní Cerekve Zdeňka Dvořáka lokalitu Čertův Hrádek, kde by mohlo vyrůst hlubinné úložiště jaderného odpadu (více zde).

Výsledkem setkání v Dolní Cerekvi je naplánování semináře o ochraně vody a půdy v celé České republice, který se uskuteční během jarních dnů 2020 v prostorách Poslanecké sněmovny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů