Kraj Vysočina posílá mimořádnou dotaci SVAKu Jihlavsko

fbSvaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko obdrží od Kraje Vysočina dotaci na opravy čističek odpadních  vod v obcích Větrný Jeníkov a Černá. V případě Větrného Jeníkova jde o dotaci na čističku pro asi šest stovek obyvatel, vyčištěné odpadní vody budou vypouštěny do vod Jiřínského potoka.

U obce Černá jde o čističku pro tři stovky obyvatel s celkovými náklady přes půl milionu korun, odpadní vody budou vypouštěny do Křivého potoka .

V Černé i Větrném Jeníkově dojde k doplnění technologie na chemické srážení fosforu (dávkování síranu železitého) + nové automatické česle. U obou akcí bude zhotovitelem Vodárenská akciová společnost.

Od podání žádosti na krajský úřad až po schválení dotace uplynuly jen necelé čtyři týdny. Žádost podepsal předseda předsednictva SVAKu Jihlavsko Roman Fabeš 4.8,2915 , Rada kraje Vysočina bude žádost schvalovat 25.8.2015 . Obě dotované investiční akce musí být dokončeny ještě letos.

Zdeněk Chlád„Jedná se o mimořádné kolo dotací na infrastrukturu vodovodů a kanalizací, celkem bylo k dispozici pouze 1,3 mil.Kč, podáno bylo 6 žádostí, dotace byla určena pouze na technologie odstraňování fosforu, proto náklady jednotlivých akcí byly pouze v řádech niřších jednotek stotisíců,“ uvedl krajský radní pro oblast zemědělství Zdeněk Chlád.

Statutární město Jihlava nemůže žádat Kraj Vysočina o dotace na investice do čistírny odpadních vod. Svaz vodovodů a kanalizaci dosud nevydal čistírnu odpadních vod u Helenína do vlastnictví města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů