(VIDEO) Zakázaná otázka na vedení Jihlavy: Kdo vybral právníka z Panamy?

Statutární město Jihlava na konci června náhle mění právního zástupce města. Dlouholetá spolupráce města s právní kanceláří Ondruš skončila ze dne na den. Nově bude Jihlavu zastupovat právník Marek Bánský, který před několika lety zastupoval firmu z Panamy při převzetí firmy Lesy Hluboká.

Na tiskové konferenci města Jihlavy je možné vedení města položit maximálně dvě otázky. Otázek bylo mnoho: může dojít k nepřátelskému převzetí městské vodárenské firmy? Rezignoval náměstek Laštovička na vedení městské vodárenské firmy? Kdo vybral novou právní firmu?

Zodpovězeny byly jen první dvě otázky: u druhé otázky se potvrdily přesné informace Občasníku. Pak už ztratilo vedení města Jihlavy chuť odpovídat na dotazy k aktuálnímu vývoji.

Fórum Jihlava spolu s ODS ostrým způsobem zasáhly do kompetencí náměstka primátorky Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL), který jako reakci sepsal rezignační dopis (více zde).

Rozhodnutí sedmi radních o výpovědi pro advokátní kancelář Ondruš dokonale překvapilo politickou scénu metropole Vysočiny. V reakci na rozhodnutí radních města se rokuje o svolání mimořádného zastupitelstva, kde bude veřejné jednání o výpovědi ze smlouvy. Radní města budou pak muset hlasovat o ukončení dosavadní spolupráce veřejně, nikoliv jako dosud za zavřenými dveřmi.

I krajní nechuť primátorky Karolíny Koubové sdělit novinářům způsob výběru nové právní kanceláře dává tušit pochybnosti o transparentní výměně právního zastoupení města. Každý právník má svůj osobitý styl vedení právních jednání. Místo dosavadní právní kanceláře se zaměřením na veřejné správní právo povolává vedení města obchodního právníka. Motiv výměny právní nejasný, v kombinaci s nechutí primátorky vysvětlit výměnu a rezignací jednoho náměstka na řízení městských vodařů a úplnou rezignací druhého náměstka velmi zvláštní.

Doba transparentního boje o vydání vodárenského majetku zřejmě končí, nastává doba obchodní dohody o mnohamiliardovém majetku města.Bývalý právník Jihlavy Radek Ondruš se o výpovědi plné moci a ukončení spolupráce dozvěděl až z dotazu Občasníku (více zde). Předseda jihlavské ODS David Beke nevidí důvod pro svolání mimořádného červencového zastupitelstva (více zde). Opozice připravuje žádost o svolání mimořádného zastupitelstva města (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů