VÍME PRVNÍ: Velký Beranov v referendu odmítl výstavbu logistického centra Penny

V termínu parlamentních voleb se ve Velkém Beranově konalo i místní referendum o postoji obce k záměru výstavby logistického centra obchodního centra Penny.

V místním referendu měli občané Velkého Beranova vyslovit souhlas se změnou územního plánu ve prospěch záměru výstavby logistického centra.

Výstavba logistického centra měla pro Velký Beranov znamenat především dlouhodobé partnerství. Na jeho základě pak celkové a dlouhodobé posílení ekonomické i společenské stability obce, a to nejen v souvislosti s přímými příjmy obce.

PENNY nabízel jednorázový příspěvek osm milionů korun na projekty, o kterých si rozhodne sama obec, a bylo připraveno se podílet na jejich realizaci. K tomu nabízelo každý rok příspěvky ve výši dvou set tisíc korun na činnost spolků a zájmových sdružení, a to pro místní hasiče a TJ Velký Beranov. Společnost Penny měla ze zákona i odvádět do rozpočtu obce daň z nemovitosti, která by činila přes půl milionu korun ročně.

Výstavba logistického centra a jeho provoz měla vytvořit přibližně sto šedesát pracovních míst s nadstandardními příjmy v kraji a do budoucna dávat regionu jistotu zaměstnanosti. Vytvořila by se také poptávku po službách místních podnikatelů a dodavatelů služeb.

Celkový počet oprávněných osob v hlasovacím okrsku zapsaných ve výpisu ze seznamu oprávněných osob: 1052. V místní referendu hlasovalo 829 občanů, kterým byly vydány hlasovací lístky a úřední obálky.

Podle výroku volební komise bylo odevzdáno 820 platných hlasů, pro bylo 793 platných hlasů. Pro odpověď Ano bylo odevzdáno, 232 tedy 27, 98% oprávněných osob, pro variantu Ne bylo odevzdáno 561 hlasů tedy 67, 67 % oprávněných osob, které se místního referenda zúčastnily. Dvacet sedm občanů se zdrželo hlasování.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů