Prognóza: Kdo získá nominaci na padák z jihlavské radnice ?

AKTUALIZOVÁNO Hnutí ANO předložilo formální návrh na odvolání členů městské rady (více zde). Zatím bezejmenný. Čí jméno se může objevit na odvolacím návrhu opozice ? Už samotná opoziční nominace na odvolání bude určitým oceněním roční práce ve vedení města.

Konkrétní jména nomimovaných členů Rady města Jihlavy chce opozice sdělit až na prosincovém jednání Zastupitelstva.

V první řadě má hnutí ANO zřejmě na mušce dvojici náměstků Vymazal a Kolář, většina opozičních interpelací na podzimním zastupitelstvu mířila právě na tuto dvojici radních.

1. Náměstek Jaroslav Vymazal (ODS)

Mezi občanskými demokraty a babišovci to v jihlavském zastupitelstvu jiskří už od okamžiku přestupu zastupitele Zdeňka Faltuse z ODS do ANO na konci minulého volebního období. Na podzimním zastupitelstvu mířila na náměstka Vymazala opoziční palba dotazů při grilování členů zastupitelstva. Akcionářská smlouva města Jihlavy s místnín fotbalovým klubem, nákup sportovní verze služebního automobilu, zavedení BUS-pruhu na Havlíčkově ulici, to jsou jen hlavní hříchy náměstka primátora z ODS v očích opozice.

2. Milan Kolář (FORUM JIHLAVA)

Hnutí ANO a FORUM si rukou dáním slíbili společné vládnutí při sestavování jihlavské koalice krátce po volbách. Kolářovo FORUM šlo do koalice, hnutí ANO do opozice.

Vrata od stodoly (více zde) jako kulturní podium na jihlavském náměstí nebo přestřelka o akci „Matky Boží je boží“ (více zde) nebo způsob jakým se opřel jiný člen Kolářova uskupení do lidoveckého radního Kodeta (více zde) a od kterého se náměstek Kolář veřejně distancoval (více zde). Opozice sháněla také informace o návštěvách Milana Koláře na kulturních akcích (více zde).

3. Jiné jméno – blesk z čistého nebe

Rada města Jihlavy má včetně primátora jedenáct členů. Čistě teoreticky může být na opozičním návrhu kterékoliv jméno. Do určité míry by takový postup byl překvapením, především s ohledem na opoziční grilování na podzimním zastupitelstvu.

4. Opozice stáhne odvolávání

Také se mohou rozběhnout politická jednání, aby „opozice dostala rozum“.

Soudržnost koalice otestuje už samotný návrh na tajné hlasování. Pokud projde návrh na tajné hlasování, pak rostou šance opozice na úspěch.

Ano, na jednání koalice se zasmějeme!

Kdo bude odvolán z Rady města Jihlavy? Tipujte v anketě Občasníku na sociální síti!

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů