ANO se pokusí podporou Třebíče o rozkol v krajské koalici Vysočiny

Hnutí ANO hodlá navrhnout zvýšení finanční finančního příspěvku Kraje Vysočina pro rekonstrukci zimního stadionu v Třebíči na úroveň krajského příspěvku pro multifunkční arénu v Jihlavě. „Chceme městům Vysočiny pomáhat a neházet jim klacky pod nohy,“ prohlásil lídr opozice v krajském zastupitelstvu Martin Kukla.


O navýšení finančního příspěvku usiluje starosta Třebíče Pavel Pacal, ovšem jeho snaha nenachází náležitou podporu u krajských radních za hnutí STAN Pavla Hájka a Romana Fabeše. S Piráty nemá starosta Pacal dobré vztahy ani v místní politice Třebíče, kde jsou Piráti v opozici.

U Třebíče jde o příspěvek na „prostou“ rekonstrukci zimního stadionu, který ale nebude mít náležité parametry pro pořádání akcí většího významu. Krajský příspěvek pro mlultifunkční arénu v Jihlavě zohledňuje i parametry pro pořádání větších akcí.

Na začátku letošního roku proběhla v Třebíči dvoukolová veřejná soutěž. Do ní se přihlásilo osm uchazečů, kteří všichni postoupili do druhého kola – veřejné aukce. Z ní vzešel vítězný uchazeč, společnost PKS stavby + GEOSAN – ZS Třebíč, s cenou 516.900.000 korun bez DPH. Rada města schválila výběr zhotovitele ve čtvrtek 8. února. Po patnáctidenní povinné lhůtě pro případné námitky dalších uchazečů bude podepsaná smlouva o dílo.

Kompletní rekonstrukce zimního stadionu zahrnuje výměnu obvodového pláště, přípojek, přístupových komunikací i okolní terénní úpravy. Součástí stavby je nové sociální zázemí, rekonstrukce hlediště a ledové plochy, přístavba s novými šatnami, sociálním zařízením a novým technologickým zařízením stadionu. Rekonstrukce je plánována od dubna 2024 do ledna 2026.

Hnutí ANO plánuje podpořit návrh starosty Třebíče Pavla Pacala (STAN) případně předložit vlastní návrh pro zvýšení finanční podpory Kraje Vysočina pro zimní stadion v Třebíči. „Je třeba vycházet z toho jak kraj podporoval ostatní projekty. Navrženou podporu v rámci takto významné stavby považuji za nedostatečnou,“ říká o navýšení příspěvku pro Třebíč lídr hnutí ANO pro podzimní volby Martin Kukla (ANO).

„Všechny argumenty už padly a žádné jiné na stole nejsou. Ve vedeni kraje proběhla poctivá politicka diskuze a rozhodne zastupitelstvo. To je demokracie,“ uvedl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek (ODS).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů