(FOTO) Kraj Vysočina má informační systém na boj s COVID-19

Krizový štáb kraje Vysočina rozhodl o využívání informačního systému COVID-19 proti šíření koronaviru. Systém vyvinuli krajští informatici ve spolupráci s odborem analýz a podpory řízení, Krajskou hygienickou stanicí kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě (dále jen KHS), krajskými nemocnicemi, Zdravotnickou záchrannou službou Kraje Vysočina a Státním veterinárním ústavem Jihlava.

Účelem aplikace COVID Vysočina je zefektivnění způsobu zadávání požadavků na odběry pro vyšetření pacienta na přítomnost SARS-Cov-2 a následné zprocesování tohoto požadavku odběrovým místem a příslušnou laboratoří tak, aby přehledy žádanek, provedených odběrů, výsledky vyšetření a ostatní informace byly k dispozici povolaným subjektům.

Systém využívají nejen pracovníci hygienické služby, nemocnic, ZZS Kraje Vysočina, laboratoří vyšetřujících odběry provedené v krajských nemocnicích, ale i poskytovatelé zdravotních služeb – praktičtí a ambulantní lékaři, kteří indikují pacienty k odběrům na vyšetření přítomnosti SARS-Cov-2 a pracovníci organizací sociálních služeb poskytující zdravotní služby.

Na konci května je v rámci aplikace COVID-19 Vysočina evidováno:

  • celkem 13 500 odběrů na vyšetření, z toho:
    • 5 400 rapid testů na protilátky
    • 8 100 odběrů na vyšetření metodou PCR
  • 398 zaregistrovaných organizací
  • 694 uživatelů v rámci zaregistrovaných organizací.

Informační systém nabírá požadavky na od občanů resp. pacientů (zajišťuje 112, 155, krajské CallCentrum 564602602, KHS, praktický, pracovníci nemocnice), navržený odběr je následně schvalován Krajskou hygienickou stanicí a určen do konkrétního odběrného místa (případně včetně určení časového slotu a priority). Výsledkem je seznam osob k odběru dostupný pro konkrétní odběrové místo, které potvrzuje jeho příjem, provádí odběry, identifikuje dávku pro laboratoř. Laboratoř do systému zadává výsledky vyšetření a tyto jsou k dispozici hygienikům případně lékaři.

Systém umožňuje zasílání notifikačních emailů a SMS pro jednotlivé subjekty, včetně pacientů samotných.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů