Hlas z Čapího hnízda: Nepřesnosti o Čapím hnízdě v Hospodářských novinách

Zdroj blízký vedení Farmy Čapí hnízdo se zárukou naprosté anonymity okomentoval nepřesnosti i prokazatelné chyby ve faktech v článku Hospodářských novin: „Jak klapou Babišovi čápi. Luxusní farma se turistickou atrakcí nestala, slouží hlavně k firemním večírkům“.

Při útocích na dobrou pověst ministra Babiše používají Hospodářské noviny i vysloveně nepravdivé údaje.

„Kdyz je tolik prokazatelných lží (mám-li použít slovník novinářů uváděný v posledních dnech) uvedených jen v pár odstavcích textu tak rádoby seriozního deníku jak jsou HN, tak co si člověk může o tom myslet? a tento člověk chce někoho kritizovat že mění výroky když tady cíleně uvádí nepravdy????,“ řekl hlas z Čapího hnízda

Čapí hnízdo v letech: článek s opravenými faktickými chybami Hospodářských novin

1995

Komunisty zdevastovaný areál s názvem Dvůr Semtín, kde dříve býval lihovar a později bramborárna, získává v restitucích rodina původních majitelů. Neshodnou se co dál, proto areál v roce 2006 prodávají společnosti ZZN Pelhřimov. Hlas z Čapího hnízda: „Není pravda, kupovala to IMOBA která je součástí Babišova Agrofertu.“

2008

ZZN Pelhřimov (Hlas z Čapího hnízda: „Není pravda, bylo to ZZN Agro Pelhrimov, které se nepremenilo ale zmenilo akcionare a přejmenovalo se se přeměnila na Farmu Čapí hnízdo“. ), společnost s anonymními akciemi, a byla vyvedena z holdingu Agrofert. Farma jako malá začínající firma (Hlas z Čapího hnízda: „není pravda, byla to firma s historií “ – informaci Hlasu potvrdil předseda vysočinského ANO- více zde) úspěšně žádá o dotaci, na niž by Agrofert neměl nárok. Za společnost vystupují Babišovi příbuzní/není pravda, za společnost vystupovali (predstavenstvo) zejména cizí lidi .

2008–2010

Výstavba areálu v hodnotě cca 450 milionů korun (Hlas z Čapího hnízda: „to byl jenom dotacni projekt, celkem je tam proinvestovano cca 800 mil“) , hlavním dodavatelem je stavební firma BAK. Agrofert je strategický partner, zajišťuje 400/není pravda, jen ručil za úvěr 350 milionů korun pro tajeného investora. Babiš později říká, že jde o „nějaké advokáty, ale z hlavy jejich jména neví“.

2009

Neobvykle rychlé proplacení dotace ve výši 54 (Hlas z Čapího hnízda: „není pravda – celková dotace byla 50 milionů korun ještě během výstavby Poslední platba byla po ukončení projektu v polovině roku 2010.“) Andrej Babiš říká, že v té době on ani žádná z firem Agrofertu nebyla majitelem či akcionářem Čapího hnízda.(Hlas z Čapího hnízda: „To je pravda“).

2012

Stavba jízdárny v areálu získává řadu cen, například nominaci na stavbu roku 2010 a dostává se do top ten na Světovém festivalu architektury v Barceloně.

2014

Po uplynutí pěti let

(Hlas z Čapího hnízda: „není pravda, pro malé a střední podniky jen 3 roky“), kdy se musí dodržovat pravidla pro získání eurodotací, se Farma Čapí hnízdo vrací do holdingu Agrofert. Farma je součástí dceřiné společnosti holdingu Imoba, kam spadají i další Babišovy reality jako Sokolovna Průhonice nebo pražské Centrum pohybové medicíny.

2015

V dokumentárním filmu o sobě se Andrej Babiš prořekne: „Je to ten nejlepší projekt, jaký jsem kdy vymyslel. Napadlo mě to, když jsem čekal s dětmi ve frontě v zoo.“ Tím spustí nové vyšetřování podezření, zda šlo o dotační podvod.

Vzkaz „Hlasu z Čapího hnízda“ pro čtenáře Občasníku:

“ Dnes tolik propíraná vila – nikdy nebyla součástí dotace. Opakovaně říkám, že to byly jenom objekty přístupné veřejnosti!.Tolik zla a nenávisti kolik splodily v tyto dny sociální sítě a média na základě nepravd šířených těmi, kteří AB nemají rádi, snad nemá v tomto státě obdoby. To, že AB nemá jednoduchou rétoriku, je věc druhá. Vím, že celá věc je správná, nikdy se tam nic protizákonného neudělalo a důvod mlčení snad bude objasněn. Ne vždy anonymní akcie znamenají lumpárnu.“

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů