Zemřel bývalý starosta Pelhřimova František Kučera (ČSSD)

Bývalý starosta Pelhřimova František Kučera náhle zemřel jen několik dnů po svém odvolání z funkce jednatele Městské správy lesů Pelhřimov.

František Kučera se narodil 20. ledna 1953 na Vysočině v rodině lesníka, vystudoval Lesnickou fakultu VŠZ v Brně a od roku 1977  zastával různé vedoucí funkce v lesnickém provozu u tehdejšího podniku Jihočeských státních lesů. Krátce pracoval i ve státní správě lesního hospodářství na úrovni okresního úřadu. V roce 1990 byl pověřen Zastupitelstvem města Pelhřimova identifikovat, dohledat a následně převzít historický lesní majetek města. V následujícím roce byl jmenován ředitelem příspěvkové organizace a později jednatelem společnosti Městská správa lesů Pelhřimov s. r. o., kde je Město Pelhřimov stoprocentním vlastníkem. Ve funkci jednatele společnosti působil do 13.10.2020.

V říjnu 2010 byl zvolen do městského zastupitelstva v Pelhřimově. V letech 2014-2018 byl zvolen starostou města Pelhřimova.

Až do posledních chvil svého života se věnoval práci, nesmírně mu záleželo na tom, abychom dokázali lesy zachránit pro příští generace, významným způsobem se zasadil o zlepšení situace nestátních vlastníků lesů. „Bez lesů nebude nic,“ říkal.

“ Náhlé úmrtí Františka Kučery mě velice osobně zasáhlo, protože jsem s ním velice úzce spolupracoval v době, kdy vykonával funkci starosty města Pelhřimov. Byl to velice svědomitý, skromný a hlavně tvůrčí člověk, který nám všem bude velice chybět. Hlubokou soustrast manželce a rodině. S jejich zármutkem jsem s nimi,“ Petr Krčál, předseda ČSSD Vysočina

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů