VÍME PRVNÍ: Znalecký posudek hodnoty úzkokolejky má zpoždění, reorganizace může být zbržděna

Společnost Statikum oznámila soudu zpoždění dodávky znaleckého posudku stavu jindřichohradecké úzkokolejky. Důvodem zpoždění jsou doplňující informace, které znalecká společnost obdržela od insolvenčního správce až v neděli dne 21. 4. 2024. Tyto informace přitom byly klíčové pro
správné a komplexní zhodnocení situace.

Insolvenční soud vzal informaci o pozdějším dodání znaleckého posudku na vědomí a jen doufá, že vnímání a význam času je v tomto směru společné a tato skutečnost negativně neovlivní (tj. nezpozdí) přípravu reorganizačního plánu, jehož předložení soud (a jistě nejen on) očekává v určené lhůtě.

Podle informací Občasníku má znalecký posudek stavu jindřichohradecké úzkokolejky kolem sedmi set stran, což je srovnatelné s románem s proslulým románem Alexandra Dumase Tři mušketýři. Znalecký posudek ale budou muset věřitelé nastudovat podstatně rychleji. Času je zoufale málo. Schůze věřitelů se musí konat na konci května, kdy vyprší sto dvaceti denní lhůta pro předložení plánu reorganizace úzkokolejné dráhy.

Soud samozřejmě rozumí (a dokonce vítá) snahu po perfektní a realitě odpovídající finalizaci výsledného posudku, přesto by ale rád znal důvody i okolnosti tohoto postupu. Od insolvenčního správce chce soud obratem vědět jaké klíčové informace byly dodány na poslední chvíli, kdy o ně bylo požádáno a kým, jejich zajišťování apod., neboť i harmonogram zpracování posudku a plánování času musí mít v těchto zásadních momentech své neoddiskutovatelné místo.

Zatím předpokládaný termín opětovného rozjezdu jindřichohradecké úzkokolejky je polovina června, kdy je teoreticky možný podpis smlouvy Jihočeského kraje i Kraje Vysočina s vybraným dopravcem (Gepard Express). Podpis smlouvy s obcemi na trati úzkokolejky o převodu vlastnictví dopravní infrastruktury je možný i později a zahájení provozu na něm nezávisí.

AKTUALIZOVÁNO:

Insolvenční správce David Jánošík je přesvědčen, že poskytl řádně a včas součinnost při vyhotovení znaleckého posudku. Zpoždění znalecké kanceláře by tak nemělo být odůvodňováno pozdním dodáním podkladů insolvenčního správce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů