Petrovická petice upozorňuje na lobbing Okříšek u obchvatu

fbZlepšení dopravního spojení krajské metropole Vysočiny s Třebíčí postoupila do fáze plánování  dopravního obchvatu městyse Okříšky. Tady se střetly zájmy městyse Okříšky se zájmy sousední obce Petrovice u Třebíče. Jádrem sporu je napojení průmyslové zóny Přibyslavice-Okříšky na plánovaný obchvat Okříšek.

Lobbing Okříšek?

Plánovaný obchvat a především napojení průmyslové zóny Okříšky na plánovaný obchvat zvedl v Petrovicích vlnu nevole. Petici proti plánovanému napojení podepsala naprostá většina občanů Petrovic.

„Vzhledem k tomu, že u navrhovaného spojení připojení průmyslové zóny se jedná z velké části o majetek obce Petrovice a poměrně velkou částku za studii, repektive za projektovou dokumentaci jsem si myslel, že v dnešní době se věci neřeší systémem o Vás bez Vás, že v našem kraji nejsou upředňostnovány věci systémem lobbingu např. prostřednictvím pana starosty Okříšek Zdeňka Ryšavého, bývalého člena Rady Kraje Vysočina a člena ČSSD,“ napsal hejtmanovi Kraje Vysočina předseda petičního výboru Pavel Trojan z Petrovic.

Starosta Okříšek:

Průmyslová zóna u Okříšek je největší průmyslovou zónu na Třebíčsku. „Náměstek Libor Joukl přišel s myšlenkou, aby s obchvatem Okříšek se postavil i obchvat Krahulova a napojilo se to na silnici Třebíč-Telč. Logicky navrhli projektanti nejkratší a nejlevnější řešení,“ prohlásil starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý.

Starosta Ryšavý naznačil souhlas s Okříšek s každou variantou, která pomůže. „Žádosti o státní dotace musí mít ekonomické podklady a ekonomické zhodnocení. Jinak je to bezpředmětné a stát na to nedá peníze, “ podotkl starosta Okříšek.

Zvažuje se i možnost přístupu do průmyslové zóny Okříšky ve směru od Krahulova.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů