Utrpení řidičů v kolonách ovlivnil laxní postup policistů u nehody

Velký průšvih. Laxní přístup policistů při řešení následků nehody na dálnici D5 podstatně zvýšil čekání řidičů v kolonách na výjezdu z Prahy směrem na Plzeň. I pražská MHD musela být odkloněna na objízdné trasy.

Obrázek

V pracovní den brzy ráno začal hořet kamion s nákladem. Hasiči vyrazili k zásahu kolem půl páté hodiny ráno, na místě nehody zasahovaly hasičské jednotky z Prahy a Středočeského kraje. Už množství zasahujících jednotek dávalo zasvěceným tušit velikost problému.

Policie dokončila svou činnost na místě nehody kolem sedmé hodiny ranní. Nahlásila případ na asistenční linku pojišťoven a tím celý případ pro muže zákona skončil.

Kolem místa nehody se začaly tvořit kolony vozidel. Na místo nehody asistenční služba vyslala klasický vyprošťovací vůz. Když vyprošťovací vůz dojel s velkým čekáním na místo nehody, osádka zjistila, že vlastně nic nezmůže. Je potřeba podvalník, jeřáb a další technika pro zásah a úklid místa nehody. Kolem místa nehody se vytvořily dlouhé kolony.

Muži zákona i správce komunikace dostávali opakované žádosti o pomoc s dopravou nezbytné techniky na místo nehody skrz čekající kolony vozidel. Právo průjezdu záchrannářskou uličkou mají vozy s modrými majáky, jaké používají lékaři, hasiči a policie. Policisté nepomohli, i když byli o pomoc žádáni.

Odpovídající technika pro úklid místa nehody se k nehodě dostala se zpožděním kolem devadesáti minut. Vozidla odtahových služeb se na místo nehody ploužila v kolonách trpících motoristů.

Dopravní policisté by v rámci hesla „pomáhat a chránit“ by mohli více vnímat utrpení motoristů v kolonách kolem míst nehod. Nedaleko místa nehody se shořelým kamionem došlo i k další drobné nehodě. Jeden z řidičů nedobrzdil.

Kritika postupu mužů zákona při odstraňování následků nehody se nechce nikomu příliš hlasitě vyslovovat. Muži zákona ale mohli využít litery zákona a nařídit odstranění překážky podle zákona. Tím by se rozjel úřední postup podle kterého by nehodu muselo řešit Ředitelství silnic a dálnic dalším úředním postupem. To se nestalo, úřední proces nebyl nastartován. Policisté byli i hluší k žádostem o policejní doprovod pomoc odpovídajících technických prostředků na místo nehody.

Nečinnost policie při odstraňování následků nehody tak podstatně ovlivnila rychlost odstranění překážky silničního provozu na mezinárodním silničním tahu Praha-Plzeň-Německo i čekání motoristů v kolonách při nájezdu na tento silniční tah.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů