Žďárská rarita: Dopravní značka „Běh na vlastní nebezpečí!“

Město Žďár nad Sázavou má na svém katastru naprosto unikátní a dosud nevídanou kombinaci dopravních značek „Zákaz vjezdu cyklistů“ s dodatkovou tabulkou „Text nebo symbol“. Podivuhodná směs dopravních značek je umístěna pod Zelenou horu, známou památkou UNESCO.

Na dodatkové tabulce u žďárského rybníka Konvent je obojí: text i symbol. Právě kombinace textu i symbolu je značně problematická, v ustálené praxi dopravního značení se obvykle používá pouze text nebo pouze symbol na dodatkové značce.

Může jít o obrázek přírodě a silnici

Kombinace zákazové značky s tvůrčím způsobem upravenou dodatkovou tabulkou těžko mohla projít úředním schvalovacím procesem a získat kladné vyjádření Policie České republiky.

“ Policie ČR  se k umístění této dodatkové tabulky nevyjadřovala,“ uvedla mluvčí Policie ČR Dana Čírtková.

Pokud by cyklista sesedl z kola a kolo by vedl pěší chůzí, mohl by ujít ještě několik desítek metrů, než by jej zastavila další zákazová značka „zákaz vstupu chodců“. Pokračovat dál v chůzi by znamenalo riskovat pokutu za porušení pravidel silničního provozu.

Vyjádření města Žďáru nad Sázavou i Policie České republiky k dopravnímu značení v prostorách rybníka Konvent doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů