VÍME PRVNÍ: EON vypověděl úzkokolejce dodávky elektřiny

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy přišla o dodávky elektrické energie. Dosavadní dodavatel elektrické energie vypověděl na konci září smluvní dodávky.

Není k dispozici žádný popis fotky.

„Jindřichohradecké místní dráhy byly naším dlouholetým zákazníkem, kterému jsme energie dodávali. Vzhledem k jejich složité situaci jsme byli s vedením společnosti v kontaktu a snažili jsme se jim ve všech ohledech, až nadstandardně vyjít vstříc, abychom našli společné řešení. Jejich situace se bohužel dostala do fáze, kdy už společnost nebyla schopná vůči nám dlouhodobě platit své závazky a my jsme tak byli nuceni v září ukončit smlouvu o dodávkách energií. S vedením firmy jsme byli v kontaktu a o všech krocích je informovali. Podle našich informací už si měla společnost najít nového dodavatele energií,“ uvedl mluvčí energetické společnosti Roman Šperlák.

Jindřichohradecké místní dráhy jsou jedním z prvních soukromých provozovatelů veřejné železniční dopravy v České republice. Hlavním iniciátorem založení společnosti v roce 1995 a vůdčí postavou do roku 2012 byl Jan Šatava, v roce 2012 společnost ovládl Boris Čajánek, v lednu 2022 se ji pokusil ovládnout Jan Kysela, ovšem rámcová dohoda o předání podílu Borise Čajánka nebyla platně uzavřena. Za finanční rok končící 30. června 2017 vykázaly JHMD tržby za přepravu ve výši 6 milionů korun a dotace na provozování dráhy a drážní dopravy 66 milionů korun. 2. října 2022 společnost JHMD zastavila drážní dopravu z důvodu problémů plynoucích z dlouhodobé insolvence, k tomuto datu z důvodu vypršení platnosti osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy, o jehož obnovení společnost včas nepožádala.

O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. Vyjádření hejtmana Vysočina po zastavení provozu je přímo zde. O pochybnostech soudu o poctivých záměrech JHMD čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů