Skandál! Majetek jindřichohradecké úzkokolejky nechtějí pojišťovny pojistit

V České republice není subjekt ochotný pojistit majetek Jindřichohradeckých místních drah, což insolvenční soudce označil za naprosto skandální. Insolvenční soud byl naprosto konsternován informací, že majetek Jindřichohradeckých místních drah není pojištěný. Jde přitom o pouhé statické pojištění majetku, který není provozován.Insolvenční soudce problém s pojištěním majetku úzkokolejky zjistil z informací insolven´ční správkyně, která podávala soudu souhrnnou zprávu o situaci majetku dlužníka.

Jindřichohradecké místní dráhy jsou v úpadku od loňského podzimu, kdy firmě propadla úřední povolení k provozování dráhy. Od té doby nesmí na trať vyjet vůbec žádný dopravní prostředek. Dokonce ani drezína ke kontrolní jízdě.

O odkup celé zkrachovalé společnosti Jindřichohradecké místní dráhy projevily zájem dvě společnosti. Jedna z Polské republiky a brněnská firma Gepard Express. Gepard Express dokonce předložil insolvenční správkyni indikativní nabídku.

Pro budoucnost úzkokolejky je důležité vystavení nezbytných úředních povolení Drážního úřadu. To si vyžádá tři až šest měsíců času s nezbytnou spoluprací většinového vlastníka Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka. Jeho společnost by se musela dobrovolně vzdát současných „propadlých“ povolení, aby mohla být podána žádost o nová úřední povolení pro „čistou“ dceřinnou spoleřnost. Žádost o úřední povolení letního provozu přes dceřinnou spoleřnost je dnes nejjistější způsob cesty k obnovení provozu na úzkokolejné dráze.

O možném odchodu SFDI z prozatímního věřitelského výboru čtěte více přímo zde. Věřitelé stále hledají průsečík zájmů – více zde. O plánech na „prázdninový“ režim má JHMD informovat Jihočechy i Vysočinu (více zde). Hospodaření JHMD nebylo a není hospodárné, prohlásil insolvenční soudce (více zde). Rozjezd úzkokolejky se dá stihnout do léta, věří majitel Gepard Express (více zde). Žádost finančního ředitele úzkokolejky o anonymizaci platu soud zamítl (více zde). Většinový vlastník Jindřichohradeckých místních drah má navštívit jihočeské i vysočinské hejtmanství (více zde). Situaci JHMD vidí starosta Jindřichova Hradce jako poněkud zapeklitou (více zde). Soudce chce pohlédnout z očí do očí JHMD i předsedy správní rady JHMD Borise Čajánka (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů